Porady

Moduły i panele LED – czy warto?

Moduły i panele LED - czy warto?

Odkąd oświetlenie LED pojawiło się w Polsce, szybko zdobyło popularność. Z czasem pojawiały się coraz nowsze, estetyczne i praktyczne rozwiązania. Dzisiaj przyjrzymy się, jak działają moduły i panele LED i czy warto na nie postawić.

Lampy LED, co to jest?

Lampy LED wykorzystują diody elektroluminescencyjne do wytwarzania źródła światła, które następnie umieszczane jest w odpowiedniej obudowie (żarówce) i podłączane do oprawy oświetleniowej. W ten sposób lampy LED stanowią źródło światła do różnych zastosowań. Lampy ledowe są chętnie wykorzystywane z kilku powodów.

  • Oświetlenie LED daje przyjemniejsze światło, bardziej zbliżone do naturalnego.

  • Lampy ledowe są wytrzymalsze od zwykłych żarówek. Również świecą dłużej, co sprzyja środowisku. Na przykład żywotność lampy ledowej sięga 15 lat, przy czym zwykła żarówka świeci do 2 lat.

  • Lampy LED nie nagrzewają się i nie emitują światła uszkadzającego wzrok człowieka.

  • Chociaż za lampę LED zapłacimy więcej, koszty eksploatacyjne oświetlenia ledowego sprzyjają oszczędności.

Moduły LED, gdzie są stosowane?

Moduły LED stanowią dzieło nowoczesnych rozwiązań. Tak zwane moduły diodowe pozwalają na tworzenie aplikacji świetlnych o różnych barwach. Z tego względu moduły ledowe znajdują zastosowanie przede wszystkim w banerach reklamowych. Moduły LED są stosowane ze względu na małe zużycie energii i mocne źródło światła. Takie oświetlenie LED jest również proste w montażu.

Zewnętrzne oświetlenie ledowe

Kwestia zewnętrznego oświetlenia również jest bardzo istotna. Zewnętrzne oświetlenie, takie jak naświetlacze led, to bardzo intratna propozycja. Mocne źródło światła oraz niskie zużywanie energii: to znane zalety oświetlenia ledowego. Dodatkowym atutem, jaki cechuje dobrej jakości naświetlacze zewnętrzne, jest nie tylko żywotność, ale również odporność na czynniki pogodowe. Jak wiadomo, w Polsce pogoda bywa różna. Warto zadbać o to, by nie miała wpływu na komfort naszego życia.

Panele LED: oświetlenie LED na suficie

Wielu wciąż kojarzy oświetlenie LED z nowoczesnym i drogim oświetleniem sufitowym. Zdecydowanie oświetlenie LED na suficie prezentuje się bardzo stylowo, ale ma również znaczenie praktyczne. I chociaż montaż oświetlenia ledowego, zwłaszcza w dużym pomieszczeniu, będzie droższy, to koszta te zwrócą się w czasie eksploatacji.

Panele LED to panele oświetleniowe o różnych wymiarach. Zwykle są jednak stosunkowo duże i znajdują zastosowanie w biurach, sklepach lub wszelkiego rodzaju nowoczesnych budynkach użyteczności publicznej. Panele ledowe wyglądają estetycznie i są trwałym i oszczędnym źródłem światła.

Czy warto inwestować w oświetlenie LED? Naprawdę warto, natomiast, jak zawsze, warto mieć na uwadze jakość dokonanej inwestycji. Kupuj tylko produkty renomowane i sprawdzonej jakości, by zarówno oszczędności, jak i wysoki komfort oświetleniowy nie zostały zaburzone kiepską jakością produktu.

Similar Posts