Porady

Jak udekorować dom w duchu minimalizmu?

Jak udekorować dom w duchu minimalizmu?

Minimalizm dotyczy różnych sfer naszego życia. Od pewnego czasu wytycza również szlak projektantom wnętrz, którzy tworzą minimalistyczne aranżacje i elementy wyposażenia spełniające wymogi less is more. Lecz co zrobić, gdy trudno nam wyobrazić sobie dom bez dodatków i dekoracji? Kilka propozycji na udekorowanie domu w duchu minimalizmu przedstawiamy w poniższym artykule!

Minimalistyczna paleta kolorów

Co zrobić, aby nie przytłoczyć wnętrza ilością dodatków? Ciekawym rozwiązaniem jest postawienie na bardzo ograniczoną paletę wykorzystywanych barw. Coraz popularniejsze są monochromatyczne aranżacje, na przykład jedynie w białym lub szarym kolorze. Ciekawie wyglądają również pomieszczenia, gdzie występuje tylko kilka kolorów. Takie rozwiązanie wykorzystuje się w urządzaniu w stylu industrialnym i stylu loft. Biel, czerń i szarość to kolory, które wyróżniają tak zaaranżowane wnętrza – znajdziemy je również w dekoracjach. Wybór ozdób w tym samym kolorze sprawia, że dodatki wtapiają się w otoczenie, jednak zaskakują na przykład swoją nietypową formą, materiałem bądź strukturą. Biała rzeźba na tle białej ściany nie pozostanie niewidoczna, a szare puchate poduszki na szarej kanapie okażą się ciekawym elementem dekoracyjnym! W ten sposób ozdobimy wnętrze bez odbierania poczucia wolności i swobody, które daje nam minimalistyczna aranżacja.

Dekoracje loftowe - LOFT Decora

Połącz funkcjonalność z designem

Jeśli chcemy jak najbardziej ograniczyć ilość elementów wyposażenia w pomieszczeniu, postarajmy się, aby to, co musi się w nim znaleźć, miało również wartość estetyczną. Meble o designerskiej formie, ciekawym wykończeniu, wykonane z solidnych materiałów mogą być nie tylko funkcjonalne, ale i stanowić prawdziwą dekorację wnętrza. Dzięki temu, że nie zdecydujemy się na kosztowne dodatki, możemy zainwestować w naprawdę świetnej jakości, designerskie meble. Indywidualne zaprojektowanie ich daje nam gwarancję niepowtarzalności. Połączeniem funkcjonalności z designem mogą być też inne elementy wyposażenia, na przykład wieszaki czy tacki. Dzięki takim szczegółom uda nam się zaaranżować spójne wnętrze.

Dekoracje loft – dlaczego nadają się do minimalistycznego wnętrza?

Wcześniej wspomniane loftowe dekoracje to doskonałe wyjście dla tych, którzy chcą osiągnąć balans między całkowicie minimalistyczną aranżacją wnętrza a udekorowaniem ich w oryginalny sposób. Dodatki w stylu loft, poza tym, że są również funkcjonalne, jak dekoracja BORDER (https://loftdecora.pl/border-dekoracja-scienna/), która może być lustrem czy wieszakiem, wyglądają naprawdę rewelacyjnie. Opierają się na geometrycznych formach i solidnych materiałach, dzięki czemu posłużą nam naprawdę długo. Ich uniwersalny wygląd sprawia, że sprawdzą się w aranżacji w różnych stylach, nie tylko tych minimalistycznych.

Dekoracje, które nie zajmują dużo miejsca

Jednym z założeń minimalistycznego urządzania wnętrz jest uzyskanie jak największej wolnej przestrzeni. Dzięki niej czujemy się swobodnie w pomieszczeniu i możemy je wykorzystać w dowolny sposób – jako miejsce spotkań, do pracy czy relaksowania się. Jeśli zależy nam na tym, by dodatki nie zajmowały wiele miejsca, wybierzmy te, które można powiesić na ścianie. Nie zajmujemy w ten sposób podłogi, a także dajemy sobie możliwość na częstą zmianę aranżacji. Plakaty, grafiki, zdjęcia – wszystko, co zawiśnie na ścianie, można dowolnie modyfikować i szybko zmieniam charakter wnętrza. Geometryczny wzór zamieniony na zdjęcie pupila? Plakat filmowy podmieniony z grafiką w energetycznym kolorze? Wszystko zależy od naszych upodobań, które przecież też ewoluują. Stawiając na dekoracje ścienne, nie ograniczamy się, wręcz przeciwnie – pozwalamy sobie na dużo swobody w aranżacji bez zajmowania przestrzeni wnętrza.
Dzięki tym patentom możemy zaaranżować ciekawe, minimalistyczne wnętrze, które wyróżni się oryginalnymi dodatkami nieprzytłaczającymi pomieszczenia.

Similar Posts