Projektowanie

Miska WC – nie zdajesz sobie sprawy, jaki ma wpływ na aranżację łazienki!

Miska WC - nie zdajesz sobie sprawy, jaki ma wpływ na aranżację łazienki!

Czy tego chcemy, czy nie – w którymś momencie przyjdzie nam odwiedzić bardzo szczególne miejsce w każdym domu. Mowa oczywiście o łazience – pomieszczeniu, o które najczęściej pytają odwiedzający goście. Warto zatem zadbać o to, by aranżacja jej wnętrza zachęcała do relaksu i kojarzyła się z komfortem, jednocześnie wyglądając jak z magazynu dekoracyjnego. A jeśli o komforcie i wyglądzie mowa – czy wiecie, jak wielkie znaczenie ma miska wc?

Aranżacja łazienki w klasie komfort


Bądźmy szczerzy – sedes ma spełniać jedną, najważniejszą funkcję: zapewniać wsparcie i komfort siedzenia podczas załatwiania spraw w łazience. Z tego względu należy zwrócić uwagę na wybieraną miskę wc. – Musi być dopasowana i do domowników, i do wnętrza – podkreśla Maciej Balcerek z warszawskiej agencji architektonicznej Perfect Space. – Najlepiej sprawdzają się symetryczne kształty, które pozwolą na równe rozłożenie ciężaru ciała. Dodatkowym ich atutem jest to, że wszelka symetria wprowadza do wnętrza wrażenie harmonii, a w takim pomieszczeniu jak łazienka ma to ogromne znaczenie. A w tych czasach można znaleźć wszystko – okrągłe, prostokątne, zaokrąglone – czego dusza zapragnie!

Piękne z pożytecznym

Czy miska WC może być ozdobą pomieszczenia? Jak najbardziej tak! Choć raczej nie kojarzy się nam z dziełem sztuki, sedes odpowiednio wkomponowany w pomieszczenie potrafi zmienić całą aranżację łazienki. Sprytnie podzielona ściana? Osobna płyta, na której powieszona jest muszla? Wyróżniające się płytki dookoła pisuaru? Jak mówią Francuzi – voilà! Pokój, do którego przychodzimy bardziej z konieczności niż z ochoty staje się miejscem, w którym przebywa się z przyjemnością. A wszystko za sprawą jednego, tak istotnego elementu. Prosto i skutecznie!

Wielkość ma znaczenie

Nie wszyscy mogą pozwolić sobie na wielką łazienkę zajmującą połowę pierwszego piętra. Czasami cała magia rozgrywa się na kilku metrach kwadratowych przestrzeni do zagospodarowania. A w przypadku łazienki jest czym gospodarować – umywalka, wanna lub kabina prysznicowa, sedes, szafki… Mając to na uwadze, pamiętajmy, aby miskę WC dobrać proporcjonalnie do wymiarów pomieszczenia. Jeżeli nie mamy zbyt dużo miejsca wszerz, warto pomyśleć o wąskiej i szerokiej misce na bocznej ścianie. Można również zaaranżować ścianę naprzeciwko wejścia, decydując się na wąską i długą, okrągłą miskę. Jeśli potraktujemy łazienkę jako całość, o wiele łatwiej przyjdzie nam dobrać elementy.

Kompozycje z bielą w tle

Większość dostępnych na rynku sedesów jest w kolorze białym. Istnieje więc spora szansa na to, że biały porcelanowy rycerz zawita i w naszym domu. Na szczęście ta barwa raczej dobrze komponuje się z innymi, nawet mocnymi i wyrazistymi. Jej dodatek nadaje wnętrzu przestronności i światła, całość wygląda czysto i schludnie. Oczywiście, nikt nie zmusi nas do ograniczania się do ofert sklepów, warto jednak spojrzeć na całą sytuację z innej strony. Biel muszli może stać się podstawą naprawdę wspaniałej aranżacji łazienki. Czasami wystarczy pomyśleć – a wszyscy wiemy, gdzie myśli się najlepiej.

Similar Posts