Mikrocement, nazywany również „mikrobetonem” coraz częściej wykorzystywany jest przez architektów oraz projektantów wnętrz. I nic dziwnego, jest to bowiem bardzo praktyczny materiał, który sprawdzi się w wielu nowoczesnych aranżacjach. Odpowiednio wykorzystany, wniesie do domu elegancję oraz powiew luksusu. Co czyni go zatem tak niezwykłym? I czym on się wyróżnia?
Mikrocement – cechy, właściwości, zastosowanie
Mikrocement to specjalna cienkowarstwowa zaprawa, składająca się z mieszanki żywicy, cementu oraz domieszki polimerów, które czynią całą masę bardziej elastyczną, plastyczną, spoistą i wytrzymałą. Często wykorzystywany jest do wykańczania podłogi lub ścian, nadając im wyjątkowy efekt dekoracyjny. Nakładany jest cienkimi warstwami, na łączną grubość już od 0,5 mm do 3 mm (w zależności od typu wykańczanej powierzchni oraz od sposobu jej eksploatacji) , a do tego wyróżnia go trwałość i odporność na ścieranie.
Dużą zaletą mikrocementu jest wszechstronność zastosowania oraz to, iż można go stosować bezpośrednio na płytki ceramiczne, laminowane płyty meblowe inne płyty typu MDF czy OSB oraz na większość innych podłoży budowlanych. Najczęściej wykorzystuje się go na posadzkach, ścianach, schodach oraz meblach – daje on możliwość stworzenia ciągłej powierzchni, bez zbędnych i niemodnych już fug. Jest również bardzo elastyczny oraz wykazuje się dużą przyczepnością do podłoża. Co więcej, można go stosować w pomieszczeniach narażonych na wilgoć, a więc w kuchniach oraz łazienkach nawet wewnątrz kabin prysznicowych. Mikrocement nie wywołuje również alergii i jest w 100% przyjazny dla ludzi i środowiska.
Mikrocement – styl industrialny, nowoczesny i minimalistyczny
Mikrocement zyskał duże zainteresowanie za sprawą stylu industrialnego, którego wyróżnikiem jest klimat nawiązujący do przedwojennych fabryk. Mikrocement idealnie wpisuje się w tą stylistykę, choć bardzo szeroka, niemal nieograniczona gama możliwych do uzyskania efektów, struktur i kolorów, nadających ścianom podłogom czy też meblom niepowtarzalnego charakteru, sprawia że doskonale komponuje się również z wieloma innymi aranżacjami i stylami – nowoczesnymi, minimalistycznymi, a nawet rustykalnymi. Mikrocement znanym również pod nazwą mikrobeton daje możliwość uzyskania różnorodnej faktury, tekstury i koloru, dzięki czemu można go idealnie dopasować do potrzeb konkretnego projektu. Z powodzeniem sprawdzi się zarówno w domu, mieszkaniu jak i miejscach użyteczności publicznej.