Porady

Mieszkanie w Krakowie – komu je wynająć?

Mieszkanie w Krakowie - komu je wynająć?

Zakup komfortowego, nowego mieszkania w Krakowie jest dla wielu inwestorów sposobem na uzyskanie stałego comiesięcznego dochodu. Jednak zanim kupimy mieszkanie, powinniśmy rozważyć, komu chcemy je wynajmować. Każda grupa potencjalnych najemców ma bowiem inne oczekiwania dotyczące wyposażenia, powierzchni, ale przede wszystkim samego położenia mieszkania względem ścisłego centrum, miejsca pracy i instytucji, które ułatwiają codzienne życie rodziny.

Kto szuka mieszkania na wynajem w Krakowie?

Pierwszą grupą, niezwykle liczną i wymagającą są studenci. W Krakowie jest ponad 20 wyższych uczelni, a wielu studentów przyjeżdża tutaj z najdalszych rejonów naszego kraju. Stąd też znaczną część populacji stanowią żacy, którzy chcą mieszkań przede wszystkim tanich i położonych jak najbliżej swoich uczelni. Jednak dla inwestora, który oczekuje bardzo regularnych, stałych dochodów, studenci nie są grupą docelową. Ci bowiem przede wszystkim życzą sobie niskich cen, a wraz z końcem roku akademickiego wyjeżdżają, by pod koniec wakacji znowu szukać nieruchomości na wynajem.

Można okres wakacji wykorzystać i puste mieszkania postudenckie wynajmować turystom. To jednak też nie zawsze dobry pomysł, ponieważ turyści oczekują nieco wyższego standardu niż studenci. Mieszkanie więc często trzeba odświeżać, zadbać o jego wyposażenie, co generuje koszty i jest niezwykle pracochłonne.

Najlepszym rozwiązaniem jest natomiast wynajmowanie mieszkań w Krakowie młodym parom albo rodzinom z dziećmi. To pracownicy lokalnych firm i korporacji stanowią najbardziej pewną grupę lokatorów, ponieważ raz wybrane mieszkanie użytkują nawet przez kilka lat, wpłacając regularnie właścicielowi lokum pieniądze za wynajem. Jest to jednak grupa odbiorców wymagających, dlatego warto zwrócić uwagę na to, czy mieszkanie znajduje się poza ścisłym centrum, ale w dobrze skomunikowanej dzielnicy. Czy z osiedla można szybko dojechać do pracy, szkoły, przedszkola, do centrum handlowego lub miejsca, które służy rodzinnym rozrywkom?

Gdzie kupić mieszkanie na wynajem w Krakowie?

Biorąc pod uwagę potrzeby wynajmujących, warto skupić się na szukaniu mieszkania w dzielnicy, która ma wszelkie walory dzielnicy mieszkalnej. Tutaj na pewno rozważni inwestorzy skierują swoją uwagę na Prądnik Czerwony i inwestycję dewelopera Super Krak S.A. APARTAMENTY KASKADA https://www.superkrak.com.pl/wyszukiwarka-3d/apartamenty-kaskada-etap-3. Nowoczesne mieszkania o różnorodnej powierzchni posiadają miejsca parkingowe i znajdują się w pobliżu centra biurowego, a sama dzielnica Prądnik Czerwony uchodzi za najwygodniejszą do życia w Krakowie. Tylko 10 minut jazdy samochodem dzieli ją od Starego Miasta. W Prądniku Czerwonym funkcjonuje Park Wodny, Multikino, działa Hotel Swing, są liczne centra handlowe (m.in. Serenada) i małe sklepiki, szkoły, przedszkola, a także skwery i parki. Te walory sprawiają, że mieszkania na wynajem w Apartamentach Kaskada nigdy długo nie czekają na lokatorów.

Similar Posts