Porady

Materace kieszeniowe – mnóstwo zalet i mało wad

Materace kieszeniowe - mnóstwo zalet i mało wad

Materace kieszeniowe – mnóstwo zalet i mało wad

Od pewnego czasu masz problem ze spaniem? A może budząc się rano, odczuwasz ból pleców, szyi i karku? Powodów może być kilka, ale jednym z najbardziej prawdopodobnych jest stary, wyleżany materac. Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale materace w naszych łózkach powinno się wymieniać co ok. 3 do 5 lat. Po tym czasie ich sprawność obniża się nawet o połowę i po prostu przestają być wygodne i zdrowe dla śpiących na nich osób. Wraz z upływem czasu, twardość materaca ulega zmniejszeniu. Im jest on bardziej miękki, tym bardziej nasze ciało się w nim zapada i nie otrzymuje odpowiedniego podparcia. Dla naszego ciała jest to bardzo niekorzystne, ponieważ wygina się ono w nienaturalny sposób. Brak podparcia skutkuje tym, że rano budzimy się bardziej zmęczeni niż wieczorem, gdy wchodziliśmy do łóżka.

Twardość materaca kieszeniowego

Decydując się na wybór materaca kieszeniowego, w pierwszej kolejności powinniśmy się zważyć. Od tego ile ważymy, decydować będzie wybór klasy twardości. Poniżej przedstawiamy klasyfikację twardości materacy:

H1 – waga do 60 kg;
H2 – waga od 60 do 80 kg;
H3 – waga od 80 do 100 kg;
H4 – waga powyżej 100 kg.

Jeżeli chcemy kupić duży, dwuosobowy materac kieszeniowy, ale różnica w wadze śpiących na nim osób jest znaczącą, lepiej pomyśleć o zamienia jednego dużego materaca na dwa mniejsze. Dzięki temu każda z osób będzie mogła dopasować klasę twardości do swoich potrzeb.

Co znajdziemy w materacu kieszeniowym?

Jeżeli przekroilibyśmy materac kieszeniowy w pionie, ujrzymy kilka warstw, z których się składa. W samym środku znajdują się sprężyny kieszeniowe. Są one wykonane z wytrzymałej stali i każda osobno umieszczona została we flizelinowym woreczku kieszonce. Sprężyny nie mają ze sobą kontaktu, a jedynym połączeniem są szwy kieszonek. To bardzo ważna cecha, sprawiającą, że każda ze sprężyn może pracować niezależnie od innych. Jest to bardzo ważne, gdyż dzięki temu materace kieszeniowe mogą pracować punktowo. Pozostałe warstwy to pianka wysokoelastyczna, warstwy z kokosa, a dla alergików lateks naturalny, z którego wykonana może być zewnętrzna warstwa. Bardzo ważnym elementem materacy jest ich zewnętrzne pokrycie, które powinno dawać możliwość zdjęcia go z materaca i wyprania. W tym celu producenci stosują zamek błyskawiczny, który po otwarciu pozwala w prosty sposób zdjąć pokrowiec z materaca i oddać go do czyszczenia.

Materace kieszeniowe — producent oferuje coraz więcej udogodnień

W naszej ofercie dostępne są materace wielostrefowe, zbudowane na bazie sprężyn kieszeniowych. W większości przypadków dzielą się one na 7 stref o naprzemiennie ułożonych klasach twardości. Gwarantuje to idealne dopasowanie materaca do kształtu i ciężaru ciała, a także jeszcze większy komfort snu. Dobrej jakości materace kieszeniowe, producent oferuje je w najczęściej wybieranych wymiarach od szerokości 90 cm aż po 200 cm szerokości do łóżek małżeńskich. Bardzo często występująca w nich mata kokosowa stanowi zewnętrzną warstwę usztywniającą, a przy tym bezpieczną dla zdrowia i niepowodującą alergii. 7 strefowe materace kieszeniowe wykonane są ze sprężyn o dwóch różnych klasach twardości. Te twardsze podpierają głowę, pośladki, stopy, a bardziej miękkie pozostałe części ciała. Ciekawą pozycją są także materace regulowane, mające wysokie właściwości ortopedyczne. Takie materace wykorzystuje się np. na łóżkach rehabilitacyjnych, ponieważ dają możliwość uniesienia jednej części  i ułatwiają wykonywanie ćwiczeń rehabilitacyjnych.

 

 

 

Similar Posts