Porady

Wymiana instalacji elektrycznej w mieszkaniu

Wymiana instalacji elektrycznej w mieszkaniu

W poniższym artykule odpowiemy na pytanie kiedy najczęściej podejmowana jest decyzja o wymienię instalacji elektrycznej. Pochylimy się również nad kwestią kosztów takiej usługi.

Kiedy powinniśmy wymienić instalacje elektryczną?

Na co dzień instalacja elektryczna nie jest dla nas widoczna. Wszelkie przewody są przecież schowane pod tynkiem, więc ciężko jest nam stwierdzić czy wszystko jest z nią w porządku. Nawet kiedy instalacja da o sobie znać w negatywny sposób, ciężko jest nam ocenić co się dzieje, tym samym najczęściej bagatelizujemy takie sygnały. Niestety może to prowadzić do poważnych uszkodzeń, a w konsekwencji wymiana instalacji elektrycznej może być koniecznością.

W momencie kiedy nasza elektryka nie daje sobie rady, z pewnością zauważymy wiele spięć, zwarć, czy wyskakiwania bezpieczników. Co więcej, bardzo często dochodzi również do sytuacji w której aby podłączyć dane urządzenie do prądu, na przykład mikrofalówkę – musimy najpierw odłączyć inne. Wskazuje to oczywiście na zbyt mocne obciążenie aktualnej i zapewne przestarzałej instalacji elektrycznej, a w konsekwencji oznacza potrzebę jej wymiany.

Zastanawiasz się z czego wynikają takie problemy związane z elektryką? Dwadzieścia czy trzydzieści lat temu zarówno wiedza jak i dostępne rozwiązania wśród elektryków czy ekipy budowlanej były na całkowicie innym poziomie. Nikt nie był w stanie również przewidzieć jak po tych kilkudziesięciu latach będzie wyglądało nasze życie codzienne, oraz jak wiele urządzeń będzie wymagało ciągłego podłączenia do prądu.

Konieczność wymiany instalacji elektrycznej co ciekawe dotyczy nie tylko przestarzałych budynków, ale również i nowoczesnego budownictwa, w których została ona wykonana wadliwie.

Pamiętaj, próby naprawienia elektryki na własną rękę mogą być niezwykle groźne dla osoby bez odpowiedniego doświadczenia. Tym samym gdy cokolwiek budzi Twój niepokój, warto zdecydować się na audyt i usługi profesjonalnego Elektryka z doświadczeniem. Tylko wtedy zyskamy pewność, że wytrzyma ona kolejne kilkanaście czy kilkadziesiąt lat.

Wymiana instalacji elektrycznej.

Koszt wymiany instalacji elektrycznej

Koszt wymiany instalacji elektrycznej ustalany jest indywidualnie, w zależności od zakresu wykonywanych prac, powierzchni mieszkania oraz stawki godzinowej samego elektryka, która w zależności od miejscowości może różnić się diametralnie. Wpływ na cenę ma również jakość użytych materiałów, a także liczba gniazdek. Szacuje się, że w przypadku mieszkania, w którym zamierzamy wymienić całą instalacje w każdym pomieszczeniu – koszt ten będzie wynosił kilka tysięcy złotych. Jeżeli nie chcesz być zaskoczony ceną, warto kosztorys ustalić jeszcze przed rozpoczęciem świadczenia usługi.

Mimo, że koszta nie należą do najmniejszych, nie warto zwlekać z wymianą, gdyż narażamy bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich, a także możemy doprowadzić do poważniejszych awarii. Sprawna i dobrze rozplanowana instalacja elektryczna zapewnia zarówno wygodę jak i bezpieczeństwo, które są bezcenne.

Similar Posts