Porady

Jakie taśmy LED wybrać do łazienki?

Jakie taśmy LED wybrać do łazienki?

Chciałbyś zamontować taśmy LED w łazience? A może interesują Cię rozwiązania do kuchni? W obu przypadkach profile LED należy odpowiednio zabezpieczyć przed wodą. Zatem, jakie taśmy LED wybrać do łazienki? Szczegóły znajdziesz w niniejszym artykule.

  1. Profile LED – zastosowanie taśm w łazience
  2. Jak zabezpieczyć taśmy LED przed wodą?

Taśmy LED cieszą się dużą popularnością nie tylko z tego względu, że są doskonałym rozwiązaniem, za pomocą którego możemy doświetlić dane pomieszczenie. Różnorodność produktów sprawia również, że taśmy LED traktuje się jako swego rodzaju dekorację. Chcesz zamontować taśmy LED w łazience lub w kuchni? Interesują Cię takie miejsca, w których profil LED narażony będzie na kontakt z wodą – na przykład przy umywalce na lusterku? Już teraz sprawdź, jak zabezpieczyć taśmy LED przed wodą.

Profile LED – zastosowanie taśm w łazience

Dostępne na stronie https://sklep.neonica.pl/ znajdą zastosowanie właściwie w każdym pomieszczeniu. Mogą pełnić funkcję dodatkowego światła lub być opcją dekoracyjną. Wszystko zależy oczywiście od tego, na czym Ci zależy. Odpowiednio dobrane profile LED można wykorzystać także w łazience jako podświetlenie prysznica, wanny czy lustra. Najczęściej montuje się je tam, gdzie standardowe oświetlenie z różnych przyczyn nie może zostać założone. Jeśli zależy Ci na funkcji dekoracyjnej, ciekawym rozwiązaniem będzie umiejscowienie taśmy LED w fudze.

Wybierając odpowiednią taśmę LED, zwróć również uwagę na jej moc. Taśma LED przy lustrze, która ma pełnić funkcję doświetlającą, powinna być mocniejsza. W tym przypadku istotny będzie także współczynnik CRI. To on odpowiada za to, że barwy są wiernie odwzorowane. Im większa wartość współczynnika CRI, tym lepiej.

Jeśli jesteś zainteresowany montażem taśmy LED w łazience lub w kuchni – czyli tam, gdzie mamy z reguły wyższy poziom wilgotności oraz gdzie elementy te narażone są na kontakt z wodą – musisz wiedzieć, że oświetlenie tego rodzaju należy odpowiednio zabezpieczyć. Jak? Odpowiadamy w dalszej części niniejszego artykułu.

Jak zabezpieczyć taśmy LED przed wodą?

Jak zatem zabezpieczyć taśmy LED przed wodą? Na przykład wykorzystując odpowiednie profile, które znajdziesz na stronie https://sklep.neonica.pl/profile-led, gdzie dostępne są różnorodne rozwiązania. Taki profil aluminiowy LED nie tylko wzmacnia cały dekoracyjny efekt, lecz także zapewnia elegancki wygląd oświetleniu. Do najpopularniejszych produktów zalicza się mleczne, transparentne osłony, które doskonale rozpraszają światło, a także klosze nieprzepuszczalne i maskujące jednocześnie zasilacz. W tych aluminiowych korytach montuje się wybraną taśmę LED.

W ofercie dostępne są profile LED w wielu kształtach. Znajdziesz również specjalne profile architektoniczne, nawierzchniowe, do mebli czy rozwiązania XL. Te ostatnie to z reguły rozwiązania charakteryzujące się wysoką przepuszczalnością świetlną. Na przykład modele dostępne na stronie https://sklep.neonica.pl/pl/p/OSLONA-WIDE-DO-PROFILU-PHIL53%2C-PHIL-REC%2C-LOWI-1M/112 wykonane z tworzywa sztucznego wysokogatunkowego, doskonale rozpraszają światło emitowane przez taśmy LED i jednocześnie tworzą skoncentrowaną oraz jednolitą linię oświetlenia. Do zalet produktu zalicza się również wytrzymałą konstrukcję oraz prosty montaż.

Ta różnorodność osłon sprawia, że każdy zainteresowany klient jest w stanie uzyskać pożądany efekt świetlny. Warto również wiedzieć, że profile LED zapewniają dłuższą żywotność oświetlenia, gdyż skutecznie chronią taśmy LED przed zewnętrznymi czynnikami – na przykład wspomnianą wodą, wilgocią, kurzem czy uszkodzeniami. Ponadto profile LED są tak skonstruowane, by odpowiednio odprowadzać ciepło diod. Dzięki temu w ogóle nie dochodzi do żadnego przegrzania się całego oświetlenia. Profile aluminiowe led ułatwiają montowanie taśm led. Dostępne są zarówno w postaci masywnej listwy led służącej jako oświetlenie główne, jak i profile meblowe lub pojedyncza listwa led. Dobre modele wyróżniają się precyzją wykonania elementów dodatkowych, dzięki czemu profile ledowe świetnie się prezentują, podobnie jak efekt końcowy po włączeniu oświetlenia LED.

 

Similar Posts