Porady

Listwy przypodłogowe – prosty i tani sposób na odświeżenie pomieszczenia

Listwy przypodłogowe – prosty i tani sposób na odświeżenie pomieszczenia

W życiu każdego z nas przychodzi taki moment, w którym w naszej głowie zapala się mała lampka wyzwalająca krótką, acz treściwą myśl „czas na zmiany”. Jednym z takich momentów może być właśnie chwila, w której stwierdzimy, że nasz dom czy mieszkanie, albo nawet pokój, wymagałyby odświeżenia. Często jednak nie mamy zbyt dużo czasu na generalny remont, ani też pieniędzy na zatrudnianie ekipy fachowców. Istnieje pewien łatwy i stosunkowo tani sposób na odświeżenie pomieszczenia – chodzi oczywiście o wymianę listew przypodłogowych.

Listwy przypodłogowe – detal robi wrażenie

Wydawać by się mogło, że zauważalne zmiany w wystroju pomieszczenia osiągniemy jedynie przez wymianę mebli, podłóg, dywanów, albo zasłon. Niewielkie listwy przypodłogowe? Okazuje się, że to właśnie detale potrafią w nieskomplikowany sposób odświeżyć nasze wnętrze. Do wyboru mamy całe multum kolorów i stylów – zarówno klasyczne czy minimalistyczne, jak i bardziej artystyczne o nieszablonowych wzorach. Nie bez znaczenia jest również szerokie spektrum materiałów, z jakich wykonuje się cokoły – drewno, metal, plastik i ceramika, a także płyty MDF. Można śmiało powiedzieć, że w zmianie wystroju opartej głównie na listwach przypodłogowych ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia. Podejmiesz wyzwanie?

Listwy przypodłogowe – na każdą okazję

Niezależnie jakie pomieszczenie masz na myśli – cokoliki podłogowe pozwolą nadać nowy wymiar każdej przestrzeni. Jeżeli posiadasz przestronny salon lub pokój dzienny z drewnianą podłogą to nie ma lepszego dopełnienia tego daru natury, niż listwy przypodłogowe z tego samego surowca. Inną propozycją są elementy wykonane z MDF, które przez swoją uniwersalność świetnie dopełniają każdą powierzchnię podłogową. Jedynym pomieszczeniem, gdzie ich zastosowanie można poddać pod dyskusję jest łazienka.

Ze względu na specyficzne warunki środowiskowe – wysoka wilgotność – dobrym pomysłem jest odświeżenie jej poprzez montaż listew ceramicznych lub wykonanych z anodyzowanego aluminium. Prostym rozwiązaniem na każdą okazję są cokoliki z PCV – tanie i odporne na wilgoć, występują przy tym w szerokiej palecie barw.

Listwy przypodłogowe – jakość gra pierwsze skrzypce

Odświeżenie domu, mieszkania czy przestrzeni biurowej poprzez wymianę listew przypodłogowych jest sprawdzonym pomysłem. Tania i szybka metoda pozwala na samodzielny demontaż i montaż elementów, które zachwycą Twoich gości. Warto przy tym pamiętać, że jeśli chcemy zachować efekty na dłużej, powinniśmy postawić na jakościowe rozwiązania. Najniższa sklepowa półka nie wchodzi w grę. Odpłaci się to nam jednak wieloma miesiącami, a nawet latami świetnego wyglądu naszego pomieszczenia. Dodatkowo produkty znanych marek zazwyczaj są dodatkowo wzmacniane i zabezpieczane. Dzięki temu cechują się wyższą odpornością na wilgoć i uderzenia mechaniczne.

Similar Posts