Porady

Jak uzyskać efekt marmuru na ścianie?

Jak uzyskać efekt marmuru na ścianie?

Marmurowa ściana doskonale podkreśli charakter wnętrz klasycznych, jak i tych nowoczesnych. Nie musimy jednak wcale wykorzystywać tego kosztownego kamienia, by móc cieszyć się takim rezultatem. Jak uzyskać efekt marmuru na ścianach? 

Marmur to kamień, który kojarzy się przede wszystkim z elegancją. Marmurowe wnętrza zachwycają bowiem swym wyglądem. Są jednocześnie minimalistyczne, jak i luksusowe. Możemy mieć pewność, że dodając do naszego wnętrza wzór marmuru, zyskamy efekt niezwykle gustowny i ponadczasowy. Chociaż motyw marmurowy w ostatnich latach cieszy się szczególną popularnością, to jednak można śmiało stwierdzić, że właściwie nigdy nie wyszedł z mody. Jeśli więc chcielibyśmy nadać naszemu mieszkaniu niepowtarzalnego charakteru i klasy, marmur będzie idealnym rozwiązaniem. Kamień ten jest jednak bardzo kosztowny, dlatego znacznie lepiej będzie postawić na mniej inwazyjne rozwiązanie. Efekt marmuru na ścianie możemy bowiem osiągnąć w dużo łatwiejszy i tańszy sposób. Dowiedzmy się, jak to zrobić. 

Efekt marmuru — jakich produktów użyć? 

Efekt marmuru na ścianie możemy uzyskać w bardzo łatwy sposób. Wcale nie potrzebujemy do tego ogromnego wyposażenia ani ekipy fachowców. Użycie odpowiedniego produktu sprawia, że wszystkim możemy zająć się samodzielnie. Taki rezultat osiągniemy dzięki farbie Stiuk Wenecki. Jest to nic innego, jak tynk dekoracyjny marmur, który świetnie imituje wygląd tego kamienia. Wyjątkowa formuła oraz struktura produktu sprawia, że po odpowiedniej aplikacji go na ścianę, prezentuje się on niemal identycznie, jak marmur. Co więcej, jest on dostępny w trzech wariantach, pozwalających na stworzenie efektu satynowego, błyszczącego i intensywnie błyszczącego. Dzięki temu z łatwością wybierzemy wykończenie, które będzie stanowić świetne dopełnienie naszego wnętrza. Warto sprawdzić, jak prezentuje się efekt marmuru na ścianie na stiuk-wenecki.pl

Efekt marmuru na ścianie — jak malować? 

Czasem metamorfoza wnętrza wcale nie musi wiązać się z koniecznością remontu. Imponujący efekt możemy bowiem osiągnąć samodzielnie i to bez większego wysiłku. Jak więc to zrobić? Istnieje wiele technik, które umożliwiają uzyskać efekt marmuru na ścianie. Warto jednak pamiętać, że Wenecki stiuk efekt marmuru gwarantuje wtedy, gdy użyjemy go we właściwy sposób. W tym celu warto przede wszystkim kierować się wskazówkami dostępnymi na opakowaniu produktu. Powinniśmy także pamiętać, by we właściwy sposób przygotować ścianę do takiego zabiegu. Przede wszystkim musi być ona bardzo dokładnie wyczyszczona.  

undefined

Similar Posts