Porady

SMD 2835 i ich powszechne zastosowanie

SMD 2835 i ich powszechne zastosowanie

Diody SMD stanowią podstawowe elementy taśm LED-owych. Czym charakteryzują się diody SMD 2835? Jakie rodzaje taśm są obecnie dostępne na rynku? Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje na temat diody LED SMD 2835. Odpowiadamy na te i wiele innych istotnych pytań.

Co wyróżnia SMD 2835?

Na diodach LED często można znaleźć skrót SMD, który odnosi się do technologii montażu. Zatem czym jest SMD 2835? Z czego zbudowana jest dioda LED SMD 2835? Otóż składa się ona z chipa, będącego źródłem światła oraz niewielkiej, zazwyczaj prostokątnej obudowy z tworzywa sztucznego. Chip umieszcza się wewnątrz obudowy, a następnie zalewa specjalną żywicą, żeby przedłużyć żywotność diody. Jeżeli zaś chodzi o oznaczenie liczbowe, jest to kwestia wymiarów. SMD 2835 jest diodą wielkości 2,8 x 3,5 milimetra. Obecnie diody SMD 2835 należą do tych wykorzystywanych najczęściej.

Taśma LED-owa zbudowana z SMD 2835

Zastanawiając się nad zakupem taśmy LED-owej lub też pojedynczych diod, nie powinniśmy kierować się wyłącznie ich wymiarami. Wbrew pozorom SMD 2835 https://www.micros.com.pl/optoelektronika/diody-led-smd/diody-led-smd-2835/ nie będzie świecić słabiej niż np. SMD 5050. Najważniejszym parametrem, który powinien być brany pod uwagę przy zakupie, jest wydajność diody. Wydajność, czyli to, ile lumenów przypada na wat.

SMD 2835 to diody nowej generacji, które są w stanie dostarczyć nawet 50% więcej światła, niż ich starsi poprzednicy. I to mimo tego, że są zdecydowanie mniejsze od popularnych kiedyś SMD 5050. Ilość lumenów emitowanych przez SMD 2835 może być różna. Warto jednak wspomnieć, że niektóre diody tej wielkości są w stanie emitować nawet 25 lumenów na wat! Szukając taśmy lub diod, należy pamiętać, że każdą diodę można przyciemnić, uzyskując w ten sposób bardziej nastrojowe oświetlenie. Wybierając pomiędzy dwoma rodzajami diod, lepiej wybrać te świecące mocniej – w razie potrzeby, bez większych problemów będzie można zmniejszyć intensywność emitowanego światła. W przypadku słabiej świecących diod nie ma możliwości rozjaśnienia i zwiększenia intensywności świecenia.

 Diody SMD 2835: https://www.micros.com.pl/optoelektronika/diody-led-smd/diody-led-smd-2835/

Similar Posts