Porady

Klinkier elewacyjny – ponadczasowe piękno i trwałość Twojego domu

Klinkier elewacyjny – ponadczasowe piękno i trwałość Twojego domu

Elewacja domu to jego największa wizytówka. Dopierając materiał wykończeniowy, należy kierować się nie tylko gustem, ale i względami praktycznymi. Klinkier elewacyjny to ponadczasowe rozwiązanie, które ma mnóstwo zalet. Czym dokładnie jest i gdzie jeszcze można go wykorzystać? 

 

Klinkier elewacyjny – czym jest i dlaczego warto się na niego zdecydować? 

 

Płytki klinkierowe przypominają cegłę klinkierową.  Stosowane są tam, gdzie tradycyjne rozwiązania są trudne lub niemożliwe do zrealizowania. Budynki wyłożone wskazanym materiałem prezentują się bardzo elegancko i estetycznie. Ciekawą i z pewnością przydatną informacją jest także to, że klinkier pasuje zarówno do budynków w stylu nowoczesnym, jak i klasycznym. Najlepsze płytki klinkierowe oferuje między innymi Dekordia, czyli internetowy sklep z materiałami wykończeniowymi. Produkty do użytku zewnętrznego lub wewnętrznego znajdziesz tam w całej palecie barw – począwszy od beży, kremów, aż po czernie, czerwienie czy brązy. Poza płytkami, którymi można wyłożyć budynek, w ofercie znajdują się więc specjalne płytki do łazienki Dekordia lub kafle do salonu Dekordia. 

 

Niezaprzeczalnie dużą popularność klinkier elewacyjny zdobył przez swoje walory estetyczne oraz użytkowe. Dla wielu najistotniejsze jest jednak to, że jest stosunkowo tani. Poza tym wykazuje dużą trwałość, niską nasiąkliwość i odporność na zmienne warunki atmosferyczne. Nie straszny mu ani siarczysty mróz, ani wysokie temperatury w trakcie upalnego lata. Co więcej, nie chłonie kurzu ani brudu. A to sprawia, że przez wiele lat pozostaje w niezmienionej, niewymagającej nakładów finansowych formie.  

 

Nie ma też żadnego problemu, by z jego pomocą stworzyć mury wiernie odwzorowujące prawdziwe ceglane ściany. Płytki klinkierowe elewacyjne dostępne są bowiem nie tylko w klasycznej, prostopadłościennej wersji, ale również narożnikowej. Poza murami wyłożyć można nimi także kominy, ogrodzenia oraz wszystkie inne zabudowania. 

 

Klinkier w domu – modny akcent we wnętrzach 

 

Tym, którym klinkier szczególnie się podoba, sklep Dekordia sugeruje przejrzeć serie i produkty producenta Paradyż. Kafelki wspomnianej marki można stosować na zewnątrz oraz we wnętrzach. Klienci mogą wybierać spośród kafli w kształcie prostokątów, rombów czy trapezów. Dostępne są dla nich wszystkie najmodniejsze kolory.  

 

Kafle do salonu Dekordia można wybrać w wersji stylizowanej na stare cegły. Takie modele wręcz idealnie pasują do wnętrz loftowych lub rustykalnych. Te w jaśniejszych barwach i o gładkich powierzchniach idealnie komponują się z wnętrzami urządzonymi w stylu skandynawskim. Wykorzystując klinkier w domu, można za jego pomocą stworzyć pojedyncze, reprezentacyjne ściany w pokojach, na przykład za TV.  Z pewnością istotne jest również to, że konkretnych rodzajów płytki do łazienki są antypoślizgowe i bardzo odporne na wilgoć. Płytki łazienkowe podłogowe w formie modnych cegiełek są świetnym uzupełnieniem czarnej lub złotej armatury.  

 

Jak widać, pomysłów na wykorzystanie płytek klinkierowych jest całe mnóstwo. A możliwość zamontowania ich na zewnątrz, jak i w domu gwarantuje jeszcze większą dowolność aranżacyjną.

Similar Posts