Porady

Fotele ogrodowe – idealny sposób na relaks w wolnym czasie!

Fotele ogrodowe - idealny sposób na relaks w wolnym czasie!

Odpowiednia aranżacja ogrodu sprawia, że spędzanie w nim czasu staje się niezwykle relaksujące. Warto więc zainwestować w wygodne, eleganckie meble. Na jakich elementach wyposażenia należy się skupić najmocniej?

Fotel ogrodowy – plastikowy, drewniany czy jeszcze inny?

Praktycznie w każdym ogrodzie można dostrzec fotele ogrodowe. Ich ogromna popularność wynika z tego, iż nie tylko umożliwiają odpoczynek, ale również atrakcyjnie wyglądają. Dzielą się między innymi na:

  • drewniane,
  • wiklinowe i wykonane z rattanu,
  • metalowe,
  • plastikowe.

Ponieważ poszczególne modele stworzono z różnych materiałów, to mają także odmienne cechy. Najpopularniejsze są drewniane egzemplarze, gdyż cechują się solidnością oraz potrafią doskonale wpasować się w dowolną aranżację. Wymagają jednak regularnego impregnowania, aby zachować odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne. Powinno się je również systematycznie odświeżać za pomocą specjalnej farby i utrzymywać w czystości, co pomoże uniknąć powstawania nieestetycznych przebarwień. Fotele ogrodowe z wikliny oraz z rattanu także wymagają odpowiedniej pielęgnacji i cechują się nieco większą podatnością na uszkodzenia, ale za to są lżejsze i bardziej mobilne. Jeżeli jednak główny wyznacznik stanowi trwałość mebli, najlepiej zdecydować się na zakup metalowych egzemplarzy. Plastikowe modele są najtańsze i nie ważą zbyt dużo, ale szybko się niszczą i nie wyglądają zbyt atrakcyjnie.

Kwestie techniczne foteli ogrodowych

Waga fotela ogrodowego ma znaczenie głównie wtedy, gdy posiada się pewność, że będzie on często przenoszony. Wtedy najlepiej wybierać lżejsze modele, na przykład wiklinowe lub plastikowe, w zależności od tego, jaką aranżację pragnie się stworzyć. Sprawi to, że przestawianie ich nie stanie się bardzo uciążliwym obowiązkiem. Świetnym rozwiązaniem będzie zdecydowanie się na egzemplarz z podnóżkiem, gdyż pozwoli on ułożyć się znacznie wygodniej. Dużo większy komfort zapewni także rozkładany model, bo umożliwi zmianę pozycji na leżącą. Powstaje dzięki temu wiele ciekawych możliwości, na przykład spania na nim lub opalania się w trakcie lata. Warto pamiętać, iż da się również zakupić bujany fotel ogrodowy. Prezentuje się niezwykle elegancko i zapewnia wysoki komfort użytkowania.

Style i design foteli ogrodowych

Obecnie znajduje się tak wiele rozmaitych modeli na rynku, że istnieje możliwość stworzenia praktycznie dowolnej aranżacji. Przeważają jednak minimalistyczne egzemplarze, które nie posiadają wielu zdobień. Wynika to z tego, że są one uniwersalne oraz łatwe do wyczyszczenia i zaimpregnowania. Ponadto współczesna moda skupia się na prostych formach i spokojnych kolorach, takich jak biel i czerń. Świetnie się bowiem komponują z rozmaitymi dodatkami i innymi elementami wyposażenia, takimi jak chociażby stół lub huśtawki ogrodowe. Łatwo też dobrać do nich dodatki, na przykład ozdobne poduszki.

Jeżeli pragnie się, aby fotel ogrodowy nieco się wyróżniał, warto kupić taki, który posiada wysokie oparcie. Nie tylko zapewni komfort nawet bardzo wysokiemu właścicielowi, ale będzie również widoczny z daleka. Ponadto powinien posiadać podłokietniki, gdyż są one nie tylko funkcjonalne, ale także elegancko się prezentują. Warto się zastanowić, czy preferuje się model z dodatkiem tkaniny. Może on bowiem być problematyczny w czyszczeniu oraz przechowywaniu, aczkolwiek wygląda niezwykle atrakcyjnie. Takie fotele ogrodowe występują w ogromnej ilości rozmaitych egzemplarzy, co z pewnością ucieszy miłośników oryginalnych aranżacji.

Similar Posts