Porady

Jak zabezpieczyć mieszkanie przed remontem – sprawdź, w co warto się zaopatrzyć

Jak zabezpieczyć mieszkanie przed remontem – sprawdź, w co warto się zaopatrzyć

Remont pozwala odświeżyć wnętrza, a nawet całkowicie odmienić ich wygląd, ale z drugiej strony wiele osób przeraża wizja sprzątania po zakończeniu prac remontowych. Zabezpieczając odpowiednio mieszkanie, można uniknąć zarówno zniszczeń mebli i sprzętów, jak i uciążliwego sprzątania.

Jak zabezpieczyć meble i sprzęty na czas remontu?

Najlepszym rozwiązaniem jest wyniesienie wszystkiego z remontowanego pomieszczenia. Jeśli jednak to niemożliwe, powinno się je odpowiednio zabezpieczyć. Meble należy odsunąć od remontowanych powierzchni, aby można było swobodnie poruszać się po pomieszczeniu. Osoby wykonujące prace muszą mieć także możliwość rozstawienia swojego sprzętu w odpowiednim miejscu (np. drabiny, akcesoria malarskie). Szafy lub szuflady warto opróżnić i zabezpieczyć przed otwieraniem – łatwiej je będzie przenosić. Po umieszczeniu mebli we właściwym miejscu należy je przykryć np. folią malarską, którą powinno się podkleić taśmą malarską.

Zabezpieczenie podłóg i ścian – co się przyda?

Folia i taśma przydadzą się przy zabezpieczaniu ścian oraz podłóg. Jeżeli planujesz nie tylko malowanie, lecz także kucie tynków lub kafli, na podłodze możesz rozłożyć tekturę, która uchroni ją przed zarysowaniami mogącymi powstać w czasie usuwania gruzu. Elementy znajdujące się w ścianach również zabezpieczysz przed zabrudzeniem lub zniszczeniem taśmą malarską. Obkleisz nią m.in. kontakty elektryczne, włączniki światła, a także ramy okienne i drzwiowe. Jeżeli chcesz dodatkowo zabezpieczyć same skrzydła okienne, użyj do tego specjalnej folii.

Poszukaj promocyjnych cen i oszczędź na remoncie

Jeżeli obawiasz się, że remont pochłonie całe twoje oszczędności, poszukaj atrakcyjnych promocji w sklepach sklep z artykułami budowlanymi, remontowymi i wykończeniowymi, takich jak np. PSB Mrówka. Zwróć uwagę, że ten sklep to partner Programu PAYBACK. Co to oznacza dla ciebie? Robiąc w nim zakupy, zbierasz punkty lojalnościowe, które później możesz wykorzystać na kilka sposobów. Jednym z nich jest obniżenie wartości rachunku za zakupy dokonywane u stacjonarnych partnerów, w tym w PSB Mrówka. Pamiętaj, że punkty możesz zbierać o wiele szybciej, jeśli skorzystasz z kuponów. Aktywuj je na stronie Programu, żeby mogły zostać dopisane do twojego konta i później, w czasie zakupów u wybranego partnera, zrealizowane.

Similar Posts