Porady

Nowa aranżacja wnętrz mieszkania – proste sposoby na odświeżenie domowego wystroju

Nowa aranżacja wnętrz mieszkania - proste sposoby na odświeżenie domowego wystroju

Przyjęło się, że wiosna jest czasem generalnych porządków w mieszkaniu i poszukiwania jego nowego stylu. W tym roku powodem do zmiany wystroju może być również społeczna izolacja, dzięki której więcej czasu spędzamy w czterech ścianach. Chęć odświeżenia aranżacji wnętrza i to bez wydawania znacznej ilości gotówki jest więc większa, niż zwykle. Podpowiadamy, jak stworzyć świeży wystrój pomieszczenia bez szkody dla portfela i z satysfakcjonującym efektem końcowym.

Nowy charakter pokoju dziennego

W salonie swój czas wolny spędzają domownicy i goście, dlatego to właśnie to pomieszczenie jest najczęstszym obiektem wprowadzanych zmian w wystroju. Można to zrobić już poprzez zmianę dekoracji wnętrza, co będzie najtańszym sposobem na jego odświeżenie. Warto postawić na nietypowe ozdoby okna – jeśli dotąd na karniszach wisiały wyłącznie krótkie firany, to polecamy zamienić je na rozsuwane zasłony z ciekawym upięciem oraz plisowane rolety przysłaniające widok z okna. Przygotowując nowe aranżacje salonu można również sięgać po dekoracyjne świece, pasujące do kolorów wnętrza poduszki, czy niewielkie dywaniki w oryginalnym kolorze. Wiosna to świeżość, którą tchnąć warto w pomieszczenie!

Tym, którzy dysponują większym budżetem polecamy wymianę mebli. Sercem salonów są kanapy i stoliki kawowe, dlatego to właśnie na nie warto stawiać podczas odświeżania aranżacji. W ostatnim czasie modne stały się sofy na drewnianych nogach z oparciem w postaci dużych poduszek, czy minimalistyczne stoliki kawowe, często łączące naturalność drewna i surowość metalu. Nowy element wyposażenia salonu doda mu pożądanej świeżości.

Jak zaplanować niewielką przestrzeń łazienki?

Właściciele mieszkań z małą łazienką nie muszą martwić się o zmianę ich wystroju. Także w tym przypadku możliwe jest tchnięcie nowego charakteru do wnętrza. Ciekawe aranżacje łazienek przygotować można między innymi dzięki:

  • wymianie akcesoriów – nowa mydelniczka, kosz na pranie, dywanik łazienkowy, bądź komplet ręczników znacząco zmieniają wygląd wnętrza, dopasowując je do oczekiwań właściciela,
  • nowej adaptacji przestrzeni – niewielka ilość miejsca na podłodze może zostać zrównoważona przez zaaranżowanie przestrzeni pod sufitem; wiszące szafki nie tylko zmienią wystrój łazienki, lecz dodadzą jej funkcjonalności,
  • zastosowaniu farby do płytek – pomieszczenie może dzięki nim przejść całkowitą metamorfozę w krótkim czasie; pomalowanie płytek specjalną farbą nie wymaga bowiem ich skuwania w celu odświeżenia wyglądu łazienki.

W znacznie łatwiejszej sytuacji znajdują się właściciele domów z dużą łazienką. W tym wypadku świetnie sprawdzi się zakup mebli łazienkowych – pojedyncze regały, bądź komplety szafek i półek do łazienki z całą pewnością dodadzą wnętrzu nowego wyrazu.

Zmiany wystroju nie muszą omijać sypialni

Planując nowe aranżacje w mieszkaniu nie warto zapominać o sypialni. Jak podkreśla zespół Fabryki Projektów, który na co dzień zajmuje się opracowywaniem koncepcji wnętrz dla klientów z całej Polski, odpowiednio zaaranżowana sypialnia może być pomieszczeniem równie stylowym i komfortowym, co funkcjonalnym. Jak tchnąć nowe życie do sypialni? Zmiany można zacząć już od wymiany narzuty przykrywającej łóżko, czy dywanu leżącego na panelach. W sypialni świetnie sprawdzi się również duże lustro powieszone na ścianie – zwykle pomieszczenie to nie jest duże, stąd za pomocą lustra można je optycznie powiększyć. Nie trzeba również bać się intensywnych barw. Przemalowanie jednej ze ścian na wyrazisty kolor, bądź zastosowanie oryginalnych zasłon to świetne rozwiązania dla sypialni!

Nowa aranżacja wnętrz mieszkania nie musi kosztować fortuny, a już z pozoru banalna wymiana dekoracji może dać wnętrzu zupełnie nowy wyraz. Zmianę wystroju domu warto przeprowadzać właśnie teraz, gdy w czterech ścianach spędzamy szczególnie dużo czasu!

Similar Posts