Porady

Jak wybrać regał na książki?

Jak wybrać regał na książki?

Książki to nie tylko rozrywka, ale również ciekawa dekoracja naszych mieszkań. Ulubione książki chętnie trzymamy na wierzchu, aby często po nie sięgać. Estetyczne, drewniane regały pomieszczą ulubione publikacje i będą królowały w aranżacji salonu. Nowoczesny regał na książki może zająć całą ścianę w pokoju dziennym lub pokoju dziecięcym. W pomieszczeniach, gdzie miejsce jest ograniczone, można zdecydować się na regał mniejszych rozmiarów. Moda na czytanie wraca, a domowa biblioteczka jest zawsze mile widziana.

 

Biblioteczka w salonie

Jeśli uwielbiacie czytać i gromadzić książki, z pewnością znacie problem, z ich przechowywaniem. Stoją na biurku, na podłodze, a nawet na krzesłach. Rozwiązaniem tych problemów są piękne, dopasowane do naszych potrzeb, regały wolnostojące na książki. Półki, półeczki i zakamarki to idealne rozwiązanie dla moli książkowych. Funkcjonalny mebel ustawiony w salonie sprawi, że każdy egzemplarz znajdzie swoje miejsce. Oferta na rynku jest bardzo szeroka, każdy znajdzie coś dla siebie. Nowoczesne regały są designerskie, estetyczne i różnokolorowe. Poszczególne tytuły można układać alfabetycznie lub na podstawie kolorowych okładek. Przy odrobinie zaangażowania można stworzyć tęczową bibliotekę. Osoby, które nie przepadają za kolorami mogą oprawić okładki szarym bądź białym papierem.

Regał na książki, ale jaki?

Jeśli nadal wolicie książki papierowe, a nie elektroniczne i w dodatku wciąż kupujecie nowe, zdecydowanie potrzebujecie funkcjonalnego regału. Wybierając swój regał wolnostojący, w pierwszej kolejności, powinniście policzyć swoje zbiory. Im większa liczba książek, tym większy regał należy zamówić. Warto również zostawić sobie zapas miejsca na nowe, pachnące świeżością publikacje. Biblioteczki i regały mogą być różnorodne pod względem swojego wyglądu.

Na stronie https://vokato.com znajdziecie regały wykonane z proszkowanego metalu w kilku wariantach kolorystycznych, a nawet meble stworzone z bambusa połączonego z płytą mdf. Dobrze wykonany regał na książki zabezpieczy cały księgozbiór i będzie estetycznie wyglądał w salonie lub innym pomieszczeniu.

Łazienka do czytania

Czytanie w łazience to specjalny rodzaj czytelnictwa. Zamknięte pomieszczenie, które kusi odrobiną samotności i spokoju. Można do niej wejść i poczytać ulubioną książkę, będąc jednocześnie pewnym, że nikt nam nie przeszkodzi. To kusząca opcja, w szczególności z rana, kiedy w domu wiele się dzieje. Do łazienki najlepiej wybierać egzemplarze w miękkich okładkach i małe, podręczne wydania. Czytać możemy również wieczorem, w wannie. To idealna forma relaksu, z której warto skorzystać.

Similar Posts