Porady

Misja: Remont. Jak zaplanować prace?

Misja: Remont. Jak zaplanować prace?

Wiosną wiele osób decyduje się na remont mieszkania. Przebudowa lub odświeżenie wnętrza może jednak przysporzyć wielu problemów. Jak zaplanować odnawianie mieszkania, aby nie stracić nerwów i pieniędzy?

Najważniejszy jest kosztorys

W ramach pierwszego kroku należy dokładnie przeanalizować zakres prac oraz oszacować koszty. Dzięki temu w połowie remontu nie okaże się, że założona kwota została już wykorzystana. W kosztorysie muszą zostać zawarte nie tylko najważniejsze materiały i koszty robocizny, ale także narzędzia czy akcesoria, o których często się zapomina. Planując wydatki na odnowienie mieszkania, warto zapoznać się z asortymentem różnych sklepów internetowych – ceny tych samych produktów mogą się w nich znacząco różnić, możesz zatem wprowadzić pewne oszczędności.

Mieszkanie na placu budowy?

Jeśli będziesz korzystać z mieszkania w czasie jego remontu, postaraj się przystosować je do swoich potrzeb. Odnawianie kuchni wymaga wydzielenia tymczasowego miejsca do przygotowywania posiłków lub zabrania najważniejszych sprzętów, np. czajnika czy opiekacza. Zabezpiecz również resztę mieszkania przed nadmiernym zabrudzeniem czy zapyleniem – wszystko to pomoże Ci przetrwać ten trudny czas remontu.

Jak zyskać pieniądze na remont?

Niestety nie zawsze jest możliwość sfinansowania remontu z własnej kieszeni, np. z oszczędności. W takiej sytuacji może pomóc bank lub dobrze dobrana agencja kredytowa. W drugim przypadku warto jednak starannie dobrać firmę udzielającą pożyczki. W przeciwnym razie koszty spłaty zadłużenia mogą wielokrotnie przewyższyć kwotę samego kredytu. Aby uniknąć takiej sytuacji, podpisuj umowy wyłącznie ze sprawdzonymi agencjami. Zapoznaj się z opiniami na ich temat, możesz także zasięgnąć języka u znajomych czy rodziny. Sprawdź również samą ofertę kredytową – czy jest jasna i nie ma ukrytych kosztów. Uczciwe firmy nie będą zatajać przed Tobą informacji. Jako klient możesz za to liczyć w nich na dodatkowe promocje – np. Vivus proponuje kod rabatowy, który obniży wartość prowizji za udzielenie kredytu. Dzięki niemu ostateczny koszt pożyczki będzie niższy.

Similar Posts