Porady

Jak wybrać garaż blaszany – Praktyczny poradnik

Garaż Blaszany - Jak Wybrać, Poradnik

Garaż blaszany stanowi praktyczną alternatywę dla murowanych odpowiedników. Nie każdy może pozwolić sobie na murowany garaż, co może wynikać np. z braku adekwatnego miejsca na swojej działce. Czasem też nie chcemy aby garaż był częścią naszego domu, a potrzebujemy go, ponieważ akurat kupiliśmy kolejny samochód, który chcemy zacząć garażować aby uniknąć jego uszkodzeń ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne. Zdarza się również, że potrzeba posiadania garażu blaszanego, wynika z chęci zaaranżowania go w inny sposób, np. jako warsztat lub magazyn na różne narzędzia mechaniczne czy ogrodnicze. Jaki zatem wybrać garaż, aby spełniał nasze oczekiwania? Który garaż będzie najlepszy do naszych potrzeb?

Prosta konstrukcja -> wiele korzyści z posiadania garażu blaszanego

Garaże blaszane jeszcze jakiś czas temu nie stanowiły zbyt atrakcyjnego rozwiązania, ale na przestrzeni lat, przeszły sporą metamorfozę dzięki unowocześnionym modelom.
Bez względu na to, jakiego garażu szukasz, bierz pod uwagę tylko i wyłącznie oferty sprawdzonych producentów, oferujących solidne garaże.
W tym przypadku, przeznaczenie blaszaka nie ma znaczenia, ponieważ obojętnie czy potrzebujesz go jako garażu na samochód czy jako pomieszczenia gospodarczego, możesz wybrać spośród wielu modeli i kolorów.
Możesz zdecydować się na rodzaj konstrukcji i dachu np. z blachodachówki (jednospadowy, dwuspadowy), wybrać typ bramy garażowej: skrzydłowa, otwierana na boki, a także uchylna otwierana w górę, dzięki której zaoszczędzisz miejsce przed blaszakiem. Praktycznym rozwiązaniem będzie zastosowanie automatu do bram uchylnych.
Garaże blaszane odporne są również na mechaniczne uszkodzenia, warunki atmosferyczne: śnieg, wiatr, wysokie temperatury, mróz.
Nieduży ciężar elementów garażu pozwala również na dosyć szybki montaż, jak również w przypadku chęci przeniesienia go – także demontaż.

garaż blaszany Garaże Interstal
Zdjęcie pochodzi ze strony internetowej firmy Garaże Interstal, sprawdź ofertę
 

Najpopularniejsze rodzaje garaży blaszanych

  • Akrylowe garaże – ich konstrukcja jest stworzona z zimnogiętych kątowników i pokryta farbą podkładową. W razie potrzeby klienta, dostępne jest wykonanie z profili zamkniętych. Całość może zostać pomalowana nawierzchniową farbą, bądź ocynkiem. Akryl dostępny jest w różnych kolorach, dzięki temu bez problemu możesz zdecydować się na ten, który będzie spełniał Twoje oczekiwania.
  • Tynkowany garaż – jest to świetna alternatywa dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na garaż murowany. Blaszak tego typu, z zewnątrz praktycznie w ogóle nie odróżnia się od swojego murowanego odpowiednika. Można swobodnie dobrać kolor do elewacji domu. Garaże blaszane są pokrywane tynkiem akrylowym (1.5 – 2 mm ziarnistości). Konstrukcja ścian składa się z zimnogiętych kształtowników, odpowiednio wyprofilowanych i zgrzanych.
  • Drewnopodobne – są to typy garaży blaszanych, cieszące się dużą popularnością. Wykonane są w przeważającej większości z profili zamkniętych. Istnieje również możliwość sporządzenia w standardzie przetłoczeń blachy i okuć. Blachy służące do wykonania takich garaży, doskonale imitują drewno, co w rezultacie daje estetyczny efekt wizualny na Twojej działce.
  • Wiaty, hale a także gustowne i praktyczne schowki na działkę o różnych parametrach, które bez problemu mogą okazać się pomocne w przypadku uporządkowania ogrodowych sprzętów, ale również ze względu na drewnopodobny design, będą współgrać z otoczeniem.
  • Każdy z garaży może być wykonany z opcją ocieplenia, jak również możliwością zakotwiczenia.


garaż blaszany

Zanim podejmiesz decyzję…

Zanim wybierzesz garaż blaszany, musisz zastanowić się jakie cele ma spełniać.

  • Jeśli potrzebujesz garażu stricte tylko dla samochodu, musisz zastanowić się nad jego rozmiarem. W garażu musi swobodnie mieścić się Twoje auto, należy wziąć również pod uwagę możliwość swobodnego otwiera drzwi i przemieszczania się wokół samochodu. Po za tym rozsądnie byłoby również pomyśleć o tym, aby w garażu mogły znaleźć swoje miejsce akcesoria i wyposażenie auta. Aby ułatwić sobie wykonywanie konserwacji samochodu, drobnych napraw i rutynowych, ogólnych przeglądów, należy blaszak wyposażyć w okno, dające nam naturalne światło.
  • Blaszak jako pomieszczenie gospodarcze. Aranżując garaż blaszany na taki warsztat lub składzik, warto zdecydować się na większy model, tak aby przestrzeń była adekwatna do naszych pomysłów zagospodarowania jej. Na pewno warto pomyśleć o miejscu dla ogrodowych sprzętów i akcesoriów, takich jak np. grill, kosiarka. Dobrym sposobem na uporządkowanie drobniejszych akcesoriów, może być przestrzeń do umieszczenia regałów. Jeśli potrzebujesz jeszcze więcej miejsca, należy wziąć pod uwagę dostawienie do blaszanego garażu, zadaszonej wiaty.
  • Garaże blaszane muszą mieć stałe, mocne podłoże. Najrozsądniej byłoby najpierw wybetonować powierzchnię, a dopiero potem pomyśleć o złożeniu zamówienia na garaż z blachy. Podłoga w takim garażu najczęściej jest wykonana z płyt betonowych lub kostki brukowej.

 
Blaszany garaż to nie tylko pomieszczenia na parkowanie Twojego samochodu, ale również możliwość zaaranżowania go na sprytne pomieszczenie gospodarcze, za pomocą którego uporządkujemy w szybki i praktyczny sposób wszelkie narzędzia ogrodowe i akcesoria samochodowe. Dodatkowym plusem jest szeroki wybór ciekawych modeli, które będę współgrać z otoczeniam na działce lub w Twoim ogrodzie.

Similar Posts