Ogród

Przydomowy plac zabaw z płyt gumowych

Przydomowy plac zabaw z płyt gumowych

Jeżeli nie macie pomysłu jak znaleźć czas dla siebie, wypić w końcu ciepłą! 😉 kawę i poczytać książkę? Jak poskromić energię dziecięcą, gdy na dworze panują nieprzyjemne warunki, czas smogu i wirusów? – to już macie – domowy małpi gaj!! Najlepiej jeśli jesteś w stanie w tym celu wydzielić całe osobne pomieszczenie, jednak przy dużym metrażu pokoju dziecięcego – sprawdza się również wydzielenie fragmentu jego części – stanowi wówczas zawsze godny pozazdroszczenia przez rówieśników – element wystroju pokoju dziecięcego;) Pamiętacie czas gdy sami byliście dziećmi? Któż nie marzył o domowym placu zabaw?
Zalety tego pomysłu można wymieniać w nieskończoność. Co jest oczywiste – zaspokaja potrzebę ruchu, jest doskonałą jest odskocznią od nudy w czasie – kiedy warunki nie pozwalają nam na spędzanie go na zewnątrz.  No i jedno jest gwarancją – do zabaw w domowym małpim gaju żadnego dziecka nie trzeba namawiać a zabawa zajmuje dłużej niż 15 min…cóż za cudowna perspektywa dla rodzica 🙂
No więc mamy już pomysł, jesteśmy na tak.. a co z realizacją?
Oczywiście najważniejsze jest bezpieczeństwo i tu poza sprzętami do zabawy i ćwiczeń posiadającymi wszelkie atesty, koniecznie musimy skupić większą uwagę na podłożu.
Niezbędne jest, aby spełniało wszelkie wymogi bezpieczeństwa a takowe gwarantują trudnopalne płyty gumowe FLEXIZONE NONFLAMMABLE – jest to rodzaj nawierzchni bezpiecznej wykonanej z płyt gumowych, z przeznaczeniem właśnie do wewnętrznych kącików i placów zabaw. Posiadają właściwości trudnopalne NONFLAMMABLE i samogasnące – co jest bardzo istotne do zastosowania wewnątrz budynku.
Przy takim podłożu, dzieci mogą bawić się do woli, a przy tym bezpiecznie. Domowe place zabaw gwarantują dziecku aktywność fizyczną każdego dnia. Nawet jeśli dzieci będą zeskakiwały z drabinek, skakały na piłkach, ćwiczyły fikołki czy bujały się na linach trenowały na worku bokserskim – dając upust emocjom lub rzucały do kosza, ćwicząc koncentrację i koordynację wzrokowo-ruchową, nawet kilkanaście razy dziennie – to rodzice przebywający w drugim pokoju nie odczują dyskomfortu, gdyż nasze maty posiadają doskonałe właściwości amortyzacji i tłumienia hałasu. Spodnia część płyt mająca kontakt z podłożem cechuje się podwyższonymi właściwościami stabilizacyjnymi, natomiast górna warstwa, rozprężna i zapewnia właściwości izolacyjne.

Domowy zewnętrzny plac zabaw często bywa niezbędnym elementem w domach, mowa tu o konieczności wykonywania pewnych ćwiczeń przez dziecko, które są formą leczenia lub profilaktyki zaburzeń rozwojowych. Takie ćwiczenia neutralizują tendencje do wad postawy, pomagają w ich leczeniu lub zapobiegają im. Dziecko uczy się koordynacji, zmysłu równowagi, zwinności, oceny przestrzeni, ćwiczy gibkość i uczy się motoryki dużej, ocena i korygowanie własnych poczynań oraz poznawanie swoich możliwości i ograniczeń
Oferta rynkowa oferuje cała gamę rozwojowych elementów gimnastycznych. Takich jak: kółka gimnastyczne, linę gimnastyczną, trapez, ławkę, drążek przesuwny, huśtawkę, drabinki poziome i pionowe. Dzięki specjalnym właściwościom – na płytach gumowych flexizone można również postawić dziecięce przyrządy do ćwiczeń lub elementy zabawy jak mini-zjeżdżalnie, domki itp., bez obaw na trwałe odkształcenie nawierzchni. Płyty cechują się wysoką odpornością na obciążenia i uszkodzenia mechaniczne, a jednocześnie ich elastyczna struktura zwiększa komfort użytkowania. Dzieci mogą wykonywać ćwiczenia, gołymi stopami – co jak wiadomo jest najlepsze przy np. korekcji wad postawy, stopy przyjmują bezpośrednio rożne bodźce, przez co są symulowane – tu warto wspomnieć, że płyty flexizone są bezpieczne w kontakcie ze skórą – posiadają atest higieniczny PZH.
Trzeba też wspomnieć, że domowy małpi gaj to również ogromne pole do rozwoju wyobraźni, myślenia przestrzennego, kreatywności. Ilość zabaw i pomysłów jest wręcz nieograniczona! Plac może zostać wodzią podwodną, remizą strażacką, statkiem pirackim czy szczytem górskim – wyobraźnia nie zna granic!  A doskonałe właściwości antypoślizgowe i amortyzujące płyt flexizone pozwalają najmłodszym na zachowanie bezpieczeństwa i beztroską zabawę.
No i jeszcze coś. Zestaw nawierzchni bezpiecznych można sobie stworzyć w różnych zestawieniach kolorystycznych. Oferujemy personalizację mat poprzez nałożenie grafik, postaci, gier czy napisów na górną strukturę nawierzchni.
Już prawie na sam koniec, chcemy podkreślić – nawet przy ograniczonym budżecie, postarajcie się na samym początku zainwestować właśnie w bezpieczną antypoślizgową nawierzchnię, jest to najistotniejszy element w takim obiekcie, zwłaszcza gdy ma służyć najmłodszym. Seria FLEXIZONE NONFLAMMABLE występuje w formie gumowych płyt kwadratowych o wymiarach 500x500mm oraz mat o wymiarze 1000x1000mm, które z łatwością można zamontować samemu w łatwy i szybki sposób.  Z czasem możemy dodawać poszczególne elementy: liny, koła gimnastyczne, worek bokserski, uchwyty wspinaczkowe itp.
Taki małpi gaj to inwestycja w przyszłość dziecka. Dzieci nie tylko się w ten sposób bawią i spełniają swoje marzenia ale również kształtują swoją osobowość i dobre nawyki.
Te wszystkie funkcje mają ogromny wpływ na to, jakie nasze dziecko będzie w przyszłości. To wspaniałe uczucie i nasza rola aby pomóc dziecku w byciu pewnym siebie dorosłym.

Similar Posts