Dekoracje

Aranżacja restauracji z użyciem świec – jakie modele wybrać i gdzie je ustawić?

Aranżacja restauracji z użyciem świec – jakie modele wybrać i gdzie je ustawić?

Świece w restauracji to jeden z podstawowych elementów dekoracyjnych. Pomagają zaaranżować przestrzeń i stworzyć przytulny, niepowtarzalny klimat, w którym każdy chce przebywać. Jakie modele świec wybrać i które z nich będą odpowiednie do określonych przestrzeni?

Świece na stole

 Pierwszy wybór jest dla każdego z nas oczywisty. Świec po prostu nie może zabraknąć na restauracyjnych stołach. Ich światło tworzy wspaniały, odświętny i intymny nastrój. Tutaj najczęściej królują świece stożkowe, o smukłej, prostej formie. Ta idealnie wpisuje się w różnorodne pomysły aranżacyjne. Świece stożkowe mają niesamowicie bogatą kolorystykę. Warto wykorzystać ten atut świec, tworząc ciekawe połączenia kolorystyczne. W zależności od potrzeb, nawiążemy do kolorów przewodnich restauracji lub wprost przeciwnie, wprowadzimy kontrastowe zestawienia. Oprócz tradycyjnej bieli czy écru, doskonałą ozdobą będą świece stożkowe metaliczne – bardzo eleganckie, w pięknych odcieniach złota, srebra czy czerwieni.

 

Na komodach, półkach, blatach

 W wielu restauracjach mamy do dyspozycji powierzchnie mebli, blatów czy innych sprzętów, których również można użyć do wyeksponowania świec dekoracyjnych. Te przestrzenie często są niezagospodarowane, a świece pomogą w ich łatwej i efektownej aranżacji. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się większe, bardziej masywne modele. A do takich należą przede wszystkim świece walce. W zależności od pomysłu aranżacyjnego na wnętrze, dobrać można świece o określonych kolorach i fakturach – od matowych, klasycznych kolorów, przez delikatne pudowe róże i szarości, po te błyszczące w metalicznej wersji. 

 

Dobrym wyborem będą również świece stopniowane. Ich różna wysokość sprawia, że aranżacja nabiera znacznie ciekawszego, dynamicznego charakteru. Tego rodzaju świece doskonale wyglądają w zestawieniach z innymi modelami. Wyjątkowo prezentują się na przykład świece stopniowane w otoczeniu małych świec tealight.

 

Blask w oknie

 Jeśli w restauracji mamy dostęp do parapetów, na których mogą być postawione świece, bezsprzecznie trzeba wykorzystać tę możliwość. Dzięki temu, światło świec będzie nie tylko zdobić wnętrze, ale będzie także widoczne na zewnątrz. To dodatkowy element przyciągający uwagę potencjalnych gości, który z pewnością zachęci ich do wejścia. By wprowadzić więcej różnorodności, na parapetach ustawmy świece wotywne. Ich dużym atutem dekoracyjnym są szklane pojemniki – pięknie odbijające światło płomienia. Doskonałym pomysłem aranżacyjnym będą także małe lampiony, które wypełnimy niewielkimi świecami tealight.  

Similar Posts