Porady

Jak dodać wnętrzu nowoczesności? Top 5 rad, dzięki którym urządzicie salon w stylistyce high-tech

Jak dodać wnętrzu nowoczesności? Top 5 rad, dzięki którym urządzicie salon w stylistyce high-tech

Salon w nowoczesnym stylu jest przestronny i reprezentacyjny. Jeśli chce się go urządzić w stylistyce high-tech nie obejdzie się też bez pewnych inwestycji, choć trzeba przyznać, że nie muszą być one bardzo kosztowne. Poznajcie top 5 rad, dzięki którym urządzicie salon z nowinkami technologicznymi.

Top 1: Uzyskajcie efekt przestronności poprzez duże podświetlone lustra lub fototapety 3D

W salonie w stylu high-tech poza nowinkami technologicznymi bardzo istotne znaczenie ma uzyskanie efektu przestronności i głębi. Można to uzyskać na kilka sposobów. Na pewno jednym ze sposobów jest wybranie fototapety 3D, która może przedstawiać fragment korytarza z kolumnami. Takie rozwiązanie sprawia, że uzyskuje się złudzenie optyczne, że pokój jest większy niż w rzeczywistości. Podobne wrażenie można uzyskać z użyciem podświetlanego dużego lustra na ścianie. Wystarczy wykorzystać taśmy LED do podświetlenia ram. Efekt trójwymiarowości można uzyskać też na podłodze. Warto wybrać podłogę żywiczną 3D, czyli taką w przypadku, której w żywicy zatapia się obraz wykonany z materiałów, które nie reagują z żywicą epoksydową.

Top 2: Wykorzystajcie meblościankę wiszącą na konsolę, dekoder czy też odtwarzacz Blu-Ray, a telewizor powieście we wnęce lub na uchwycie

Kolejnym sposobem, by dodać wnętrzu stylistyki hi-tech jest wybranie meblościanki z montażem wiszącym. Najlepiej by była minimalistyczna, bez zdobień z frontami otwieranymi w systemie push to open. Szafka RTV nie będzie w tym układzie wykorzystana do postawienia telewizora, a raczej konsoli, dekodera czy odtwarzacza Blu-Ray. Telewizor oczywiście z ekranem o dużej rozdzielczości typu 4K lub 8K zostanie zamontowany na uchwycie. Szafki mogą zostać podświetlone. Wystarczy wybrać podszafkowe taśmy LED. Mogą to być modele jednokolorowe lub wielokolorowe z możliwością sterowania barwą światła.

Top 3: Zadbajcie o półki kolumnowe i montaż głośników sufitowych w suficie podwieszanym

Na pewno do dobrej jakości nowoczesnego odbiornika telewizyjnego warto dobrać zestaw kina domowego typu 5.1 lub 7.1. Głośniki boczne, tylne, a nawet sufitowe w połączeniu z głośnikiem typu soundbar mogą zapewnić efekt przestrzennego dźwięku niczym w kinie. Oczywiście istotne znaczenie ma umieszczenie takich głośników na odpowiedniej wysokości i ich odpowiednie rozmieszczenie. Poza wysokiej jakości głośnikami sprawdzą się więc półki kolumnowe, które mogą być niewielkie i minimalistyczne. Sufit podwieszany jest elementem designerskim i może mieć wbudowane głośniki, oświetlenie LED, ale i chociażby system klimatyzacyjny. W ten sposób salon rzeczywiście zyska charakter high-tech.

Top 4: Wybierzcie nowoczesne wypoczynki z regulowanymi zagłówkami i podnóżkami

Bez wątpienia w salonie w stylu high-tech nie może zabraknąć odpowiednich wypoczynków. Można wybrać modele tapicerowane skórą lub ekoskórą, a także wyposażone w regulowane zagłówki i podnóżki. Sofy czy fotele, a nawet narożniki z takimi elementami będą świetnym wyborem. Do tego wypoczynki mogą być wyposażone choćby w gniazda typu USB-C umożliwiające naładowanie smartfona. Wbudowany stoliczek z uchwytami na kubki to także element, który może stanowić ciekawy design danego wypoczynku. Przede wszystkim takie meble zapewnią najwyższy poziom wygody w czasie seansów filmowych i maratonów z ulubionymi serialami.

Top 5: Zadbajcie o nowoczesne oświetlenie LED i rozwiązania typu smart

Już wspomnieliśmy nieco oświetleniu. Poza taśmami LED pod szafkę, warto wybrać także takie, które podkreślą listwy przypodłogowe czy też przysufitowe. Świetnie skomponują się z nowoczesnymi oprawami plafonów czy oczek LED. Warto zadbać o to, by źródła światła gwarantowały możliwość sterowania oświetleniem. Ściemniacze, ale i regulatory świetnie się sprawdzają, podobnie jak piloty do taśm LED. Warto wybrać także gniazdka typu smart plug i do nich podłączyć telewizor, ale i inne urządzenia. Dzięki temu będzie można nimi sterować na odległość, nawet będąc poza domem. W oknach mogą znaleźć się rolety zewnętrzne. Takie rozwiązanie zapewnia możliwość odpowiedniego przyciemnienia pokoju w trakcie oglądania telewizji w ciągu dnia. Są świetną alternatywą dla zasłon zaciemniających.

Similar Posts