Porady

Jak urządzić nowoczesną kuchnię?

Jak urządzić nowoczesną kuchnię?

Nowoczesne kuchnie są przede wszystkim praktyczne i stylowe. W tym pomieszczeniu domownicy nie tylko przygotowują posiłki, ale również przyjmują gości. Właśnie dlatego kuchnia jest określana sercem domu. Przekonaj się, w jaki sposób powinna zostać urządzona nowoczesna kuchnia i czego nie może w niej zabraknąć.

Kuchnia nowoczesna

Wewnątrz z pewnością powinny panować przejrzystość oraz schludność. Głównymi zasadami wystroju nowoczesnej kuchni są prostota i minimalizm. Wyposażenie musi odpowiadać potrzebom mieszkańców. Producent mebli ernestrust oferuje kuchnie projektowane na wymiar, które są dopasowane do indywidualnych wymagań domowników. Maksymalnie wykorzystana przestrzeń sprawia, że nowocześnie urządzona kuchnia jest kompromisem między wygodą codziennego użytkowania, funkcjonalnością i elegancją. 

Nowocześnie urządzone kuchnie

Otwarta kuchnia zintegrowana z salonem to bez wątpienia nowoczesna przestrzeń. Kuchnie nowoczesne stały się częścią strefy dziennej, dlatego istotna jest spójność aranżacyjna z klimatem panującym w salonie. 

Połączenie estetyki i ergonomii sprawia, że wnętrza stają się przestronne i użyteczne. Porządek do kuchni można wprowadzić poprzez:

  • podział i rozmieszczenie na 5 sfer: zapasów, przechowywania, zmywania, przygotowywania, gotowania i pieczenia; wydzielenie tych obszarów uprości organizację i pomoże zoptymalizować pracę,
  • odpowiedni układ pojemnych mebli i rozplanowanie ciągu technologicznego zwiększy komfort wykonywanych czynności.

Jak urządzić kuchnię z wyspą?

Efektowna kuchnia z wyspą to propozycja dla osób ceniących oryginalność, wygodę i czas spędzany wspólnie z pozostałymi domownikami. Zindywidualizowany i zoptymalizowany kształt sprawia, że wyspy kuchenne niewątpliwie zyskują na popularności. Wyspa kuchenna to wielofunkcyjne rozwiązanie, które w zależności od oczekiwań domowników może służyć jako np.: dodatkowy obszar roboczy, przestań do przechowywania, miejsce do spożywania posiłków czy rozgraniczenie salonu i kuchni.

Jak nowocześnie urządzić kuchnię?

Nowoczesna aranżacja kuchni czerpie inspiracje z natury, dlatego nie może w niej zabraknąć ponadczasowego drewna, które ociepli wnętrze, wprowadzając do niego harmonię i przytulny klimat. Z pewnością dobrze sprawdzą się także kamienne posadzki, ściany z cegły, czy metalowe akcenty.   

Co dać na ścianę w kuchni?

Ze względu na przeważający w pomieszczeniu styl, można wyróżnić pojawiające się na ścianach: beton architektoniczny (np. styl loftowy), blachę ozdobną (np. styl industrialny), cegłę (np. kuchnia rustykalna), kamień, szkło, tapetę czy łatwo czyszczące farby. 

Jaki kolor do kuchni? 

Dominującymi barwami w wystroju są neutralna szarość, elegancki grafit, minimalistyczna biel lub klasyczna czerń. 

Nowoczesne meble kuchenne  

Cechami charakterystycznymi nowoczesnych mebli są prosta forma oraz brak dekoracyjnych elementów. Geometryczne kształty, proporcjonalne linie, gładkie i symetryczne zabudowy pozbawione uchwytów. Popularnością cieszą się wysokie zabudowy, wykorzystujące maksymalnie dostępną przestrzeń. 

Niewątpliwie warto również skorzystać z innowacyjnych rozwiązań, usprawniających codzienną pracę. Obrotowe półki, szafki kuchenne otwierane na dotyk, przeszklone fronty, system cargo, wysuwane blaty i energooszczędne sprzęty w zabudowie są estetyczne i praktyczne.  

Jaka lampa do kuchni?

Istotnym elementem nowoczesnej kuchni bez wątpienia jest również oświetlenie. Pomieszczenie powinno mieć zapewniony dostęp do naturalnego światła. Jednak w kuchni nie może zabraknąć designerskich źródeł światła, oświetlających każdy zakamarek pomieszczenia. Jako punkty świetlne sprawdzą się różnego rodzaju lampy, np.: wiszące, sufitowe, kinkiety, czy taśmy LED. 

Przykładem nowoczesnego wystroju jest kuchnia w stylu skandynawskim, w której dominują minimalizm, prostota oraz stonowana kolorystyka.

Similar Posts