Porady

Farby ceramiczne czy lateksowe? Porównanie i wybór najlepszego rozwiązania

Wybór farby ma znaczenie, zatem decydując się na remont salonu, sypialni czy też łazienki należy wybrać odpowiednią farbę. Dzięki niej można zaoszczędzić czas, ale też pieniądze. Dziś podpowiemy Wam, czy lepiej sprawdzi się farba ceramiczna, czy też lateksowa.

Farba ceramiczna – innowacja, na którą zasługujesz

Niewątpliwie można powiedzieć, że farba ceramiczna do wnętrz to strzał w 10-tkę. Farba ceramiczna skutecznie ukrywa nierówności, zabrudzenia, ale też pokrywa nawet ciemniejsze kolory. W czym tkwi jej sekret? Można powiedzieć, że jest to innowacyjny produkt, który ma naprawdę świetne parametry techniczne. Można pomalować kuchnię farbą ceramiczną, ale też łazienkę czy każde inne pomieszczenie. Należy zwrócić uwagę na jej skład, dzięki któremu ma tak dobre właściwości. Otóż wyprodukowana jest z komponentów ceramicznych, pigmentów, a także żywic. Zapewnia idealnie gładką powierzchnię o właściwościach antystatycznych. Farba ceramiczna nie tylko nie przyciąga kurzu, ale też nie przyciąga innych zanieczyszczeń. Wystarczy zwykły wałek do farb ceramicznych, by już zyskać tak dobry efekt. 

Farba lateksowa – elastyczna powłoka odporna na ścieranie

Także farby lateksowe są dobrym wyborem. Są to emulsje akrylowe, które w składzie mają wysoką zawartość żywic, co sprawia, że mogą mieć tak intensywne kolory. Zwróćcie uwagę na fakt, że malując taką farbą uzyskuje się powłokę odporną na ścieranie, a także szorowanie. Usuniecie z niej nawet trudne plamy. Kolejną jej zaletą jest fakt, że w składzie nie ma żadnych rozpuszczalników. Dzięki temu farba lateksowa sprawdzi się do różnego rodzaju podłoży, choćby cementowych, cementowo-wapiennych czy gipsowych. 

Farba lateksowa czy ceramiczna? Co wybrać?

Prawda jest taka, że zarówno farba lateksowa, jak i ceramiczna jest bezpieczna w użytkowaniu oraz trwała. Różnicę można zauważyć w powłoce. Farba lateksowa zapewnia elastyczną powłokę, która pozwala ścianom oddychać, natomiast decydując się na farbę ceramiczną uzyskuje się twardą powłokę, która jest odporna na uszkodzenia mechaniczne. Do tego wszystkiego nie absorbuje plam i nie przyciąga kurzu. Dzięki temu łatwiej jest zachować czystość, nawet w pokoju dziecka. Jeżeli chodzi o wybór kolorów, to w przypadku obu typów farb jest on naprawdę ogromny i można dopasować go do swoich potrzeb i aranżacji.        

Similar Posts