Porady

Dlaczego mycie rąk jest tak ważne?

Dlaczego mycie rąk jest tak ważne?

Infekcje, przeziębienia, a nawet bardzo groźne choroby mogą być spowodowane zaniedbaniem w zakresie higieny i brudnymi rękami. Czy wiesz, że w ciągu godziny dotykasz twarzy nawet kilkadziesiąt razy? A to oznacza, że to wszystko co masz na dłoniach, nawet, gdy jest niewidoczne, przenosisz do oczu, w okolice nosa i ust, a także uszu. Wiele razy w ciągu dnia, a także zawsze przed posiłkiem i w trakcie przygotowywania jedzenia, należy dokładnie myć ręce i starannie je osuszać.

Dlaczego mycie rąk jest tak istotne?

Mycie rąk to jedna z najważniejszych czynności, których uczymy małe dzieci. Dlaczego ta prozaiczna czynność jest tak ważna? Na naszych dłoniach znajduje się miliony bakterii i drobnoustrojów. Część z nich jest potrzebna, część nieszkodliwa, ale wiele z nich przenosi poważne choroby. Brudne ręce mogą skończyć się zapaleniem gardła czy biegunką, ale mogą skutkować także znacznie poważniejszymi chorobami, jak zapalenie wątroby typu A. Co gorsze, tych wszystkich zarazków nie widać przecież gołym okiem, a nasze dłonie wydają się nam czyste. I jeśli w tym obszarze nie wyrobimy w sobie nawyków i dyscypliny, to żadne suplementy na odporność i witaminy nie uchronią nas przed częstym chorowaniem. Miejscem, które zawsze powinno lśnić czystością są zatem toalety, zarówno te w domach, jak i te w miejscach publicznych, wyposażone w mydło w płynie i ręczniki papierowe składane dostępne na https://higiena24.com/.

Czyste toalety to nie tylko estetyka, to przede wszystkim zdrowie

Nawet, jeśli jesteśmy bardzo skupieni na czystości w domu i w pracy, nie możemy zapewnić sobie zupełnej sterylności, która sama w sobie nie jest pożądana. Właściwa higiena, regularne mycie rąk i używanie dobrej jakości środków czystości ułatwią nam zadbanie o zdrowie swoje i ludzi dookoła nas. Higiena i wysoki standard higieny są bez wątpienia bardzo ważne we wszystkich miejscach publicznych. Łazienki i sanitariaty to miejsca, w których szczególnie narażeni jesteśmy na szkodliwe działanie drobnoustrojów, które mogą zaatakować nasz organizm. W takich miejscach należy zadbać o właściwą organizację prac porządkowych oraz wyposażenie toalet w akcesoria higieniczne o dobrej jakości.

Suszarki do rąk czy ręczniki papierowe składane?

Wyposażając toalety w dużych obiektach, restauracjach, urzędach czy galeriach handlowych, często zastanawiamy się, jakie produkty powinny się niej znaleźć. Tu z pomocą przychodzi oferta hurtowni środków czystości https://higiena24.com/, gdzie znajdziesz wysokiej jakości produkty zarówno do małych obiektów, jak i dużych zakładów pracy, czy obiektów handlowych. Wszystkie toalety muszą być regularnie sprzątane i wyposażone w delikatne, ale skuteczne mydło, papier toaletowy oraz ręczniki papierowe składane czy suszarki do rąk. Suszarki do rąk zapewniają szybsze osuszenie rąk i nie wymagają uzupełniania, ale to ręczniki papierowe składane są bardziej higieniczne. Są one wyjątkowo uniwersalnym produktem, który znajdzie zastosowanie w łazienkach, kuchniach i zakładach pracy. Dopasowane właściwie dozowniki zapewniają higieniczne zastosowanie i ograniczają ryzyko roznoszenia bakterii.

Similar Posts