Porady

Dlaczego bateria umywalkowa stojąca to doskonały wybór do łazienki?

Dlaczego bateria umywalkowa stojąca to doskonały wybór do łazienki?

Bateria umywalkowa to bardzo ważny element wyposażenia w każdej łazience. Jest ona używana przynajmniej kilkanaście razy dziennie i powinna być niezwykle wytrzymała i funkcjonalna. Nie można zapominać o jej walorach estetycznych, ponieważ armatura łazienkowa może stanowić również dekoracyjny element aranżacji wnętrza. Jaka bateria umywalkowa sprawdzi się w Twojej łazience? Na co warto zwrócić uwagę przy jej wyborze?

Bateria umywalkowa stojąca – uniwersalne rozwiązanie do wielu aranżacji

Bateria umywalkowa stojąca to jedno z najbardziej popularnych rozwiązań w wielu współczesnych aranżacjach łazienek. Baterie stojące wyróżniają się bardzo prostym montażem. Montowane są w specjalnie przygotowanych do tego miejscach w umywalce albo w otworach znajdujących się w blacie przy umywalce. To bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie, które gwarantuje Ci możliwość łatwej wymiany baterii w przyszłości. Kupując baterię stojącą, powinieneś przede wszystkim dopasować ją do wielkości umywalki. Odległość pomiędzy końcem wylewki a górną krawędzią umywalki powinna wynosić około 15 cm.

Wśród baterii stojących znajdziesz popularne baterie jednouchwytowe oraz dwuuchwytowe w najróżniejszych kolorach i kształtach. Bateria stojąca umywalkowa jednouchwytowa to bardzo funkcjonalne rozwiązanie, które z powodzeniem dopasujesz do każdego stylu łazienki. W bateriach jednouchwytowych za pomocą jednego uchwytu regulujesz ciśnienie i temperaturę wody. W przypadku baterii dwuuchwytowych dokonujesz tego za pomocą dwóch oddzielnych pokręteł. Baterie dwuuchwytowe doskonale sprawdzą się w łazienkach w stylu retro, nawiązujących do starszej estetyki.

Bateria umywalkowa ścienna – nowoczesne i eleganckie rozwiązanie

Baterie stojące są bardzo funkcjonalne, a ogromna różnorodność modeli sprawia, że bez problemu znajdziesz baterię pasującą do Twojej aranżacji. Takie baterie umywalkowe są również bardzo uniwersalne i będą pasować do większości umywalek oraz blatów na podumywalkowych szafkach. Bateria stojąca umywalkowa to jednak niejedyne rozwiązanie, na które warto się zdecydować. Możesz również wybrać baterię montowaną na ścianie. Bateria umywalkowa ścienna może być instalowana natynkowo lub podtynkowo. Taka bateria będzie pasowała do bardzo dużych umywalek, jednak przed jej instalacją musisz przygotować odpowiednie przyłącze wody. Warto już na etapie montażu instalacji dobrze przemyśleć, które rozwiązanie najbardziej Ci odpowiada. Ewentualna zamiana baterii umywalkowej ściennej zamontowanej podtynkowo na inny model może wiązać się ze znacznym nakładem pracy.

Baterie umywalkowe do różnych aranżacji

Ogromny wybór baterii umywalkowych, niezwykłe bogactwo wzorów, kształtów i kolorów doskonale można wykorzystać w wielu współczesnych aranżacjach. Możesz zdecydować się na baterię umywalkową stojącą lub ścienną, wysoką lub niską, w połysku lub macie, o klasycznych okrągłych kształtach lub prostym i minimalistycznym designie. Wszystko zależy od Twoich upodobań i stylu Twojej łazienki.

Similar Posts