Porady

Jak urządzić gabinet w domu – podpowiadamy

Jak urządzić gabinet w domu - podpowiadamy

W ostatnich latach wielu z nas zamieniło wyjścia do biura na pracę w trybie domowym. Ze wspomnianego rozwiązania wyniknęło wiele pozytywów aspektów. Jednakże, aby odpoczynek po pracy był efektywny, należy wydzielić przestrzeń przeznaczoną jedynie na domowe biuro. Dzięki odpowiedniej organizacji Twój plan dnia nie będzie się różnił od tego, który znasz od zawsze.

Kreatywny zakątek

Nawet w niewielkich mieszkaniach uda się wygospodarować przestrzeń na gabinet w domu! Wystarczy kilka gadżetów, odpowiednie meble do biura, parę rozwiązań podpatrzonych od architektów i otwarty umysł. Najważniejszą kwestią, którą należy rozważyć na początku, jest umiejscowienie. Przestrzeń przeznaczona do pracy powinna znaleźć się w miejscu oddalonym od salonu czy jadalni, które stanowią pomieszczenia wspólne dla wszystkich domowników. Znajdź kącik tylko dla siebie, w którym nic nie będzie Cię rozpraszać. Im więcej okazji do dekoncentracji, tym mniejsza będzie Twoja produktywność. Małe biuro w domu to idealne miejsce do pracy koncepcyjnej, jeśli zostanie wyposażone w ergonomiczne, a przy tym funkcjonalne meble. Trendy panujące wśród biurek do gabinetów zostały dostosowane do współczesnych potrzeb. Coraz większą popularnością cieszą się modele, które poza blatem są wyposażone nie tylko w szafki i szuflady, ale także półki. Innowacyjne rozwiązania umożliwiają zakup jednego mebla, który spełni wiele potrzeb.

Biurowy must-have

Jeśli o elementach wyposażenia mowa, zanim wpadniesz w wir zakupów, zmierz przestrzeń wybraną na biuro w domu i wybierz niezbędne meble. Optymalne wymiary dla biurka to 100 × 60, ale w zależności od wykonywanej pracy można dążyć do zmniejszania powierzchni blatu. Na przygotowywanym przez Ciebie stanowisku nie może zabraknąć wygodnego fotela biurowego. Ponieważ będziesz spędzać wiele godzin w pozycji siedzącej, pomyśl o takim typie siedziska, które dostosuje się do Ciebie! Twoje nowe krzesło powinno być regulowane na wiele sposobów. Większość modeli umożliwia regulację wysokości, rozważ jednak zakup fotela biurowego, który pozwala dostosować wysuw siedziska, kąt nachylenia oparcia oraz pozycję podłokietników. Szeroki wachlarz udogodnień pomoże Ci utrzymać odpowiednią pozycję ciała przez cały dzień, za co Twój kręgosłup odwdzięczy się po latach. Kiedy wybierzesz już biurko i fotel pora na aranżację półek, szafek i innych artykułów, które ułatwią Ci organizację przestrzeni.

Jak urządzić domowy gabinet? – YourHomeStory.com.pl

Organizacja to także dekoracja!

Podczas poszukiwań napotkasz też półki dekoracyjne. Dzięki nim możesz przyozdobić otaczającą Cię przestrzeń ulubionymi pamiątkami, zdjęciami czy roślinkami. Takie drobiazgi ocieplają minimalistyczny styl, a co więcej są w stanie poprawić humor w czasie dnia. Przydatnym gadżetem może okazać się też mata pod fotel, dzięki której nie porysujesz podłogi, czy tablica magnetyczna z najważniejszymi informacjami. Jeszcze tylko kubek na długopisy, organizer na dokumenty i Twoja nowa przestrzeń biurowa będzie gotowa. Pamiętaj, że głównym celem jest stworzenie miejsca, które pozwoli Ci odseparować sferę prywatną od zawodowej we własnych czterech ścianach. Jednak domowe biuro nie musi być surowe i puste. Stwórz przytulną aranżację, do której będziesz wracać z przyjemnością.  Miejsce pracy wystylizujesz w zachwycający sposób, za pomocą mebli i dodatków ze strony YourHomeStory.com.pl.

Similar Posts