Stolarka okienna to jeden z najważniejszych komponentów każdego projektu budowlanego, dlatego jej wybór powinien być dobrze przemyślany. Nie chodzi tylko o dobór modelu ram okiennych, które pasowałyby do elewacji budynku i aranżacji wnętrza, ale przede wszystkim o zastosowanie odpowiedniej techniki ich montażu. Pamiętajmy, że jedynie dokonując wyboru właściwego systemu montażu stolarki okiennej, możemy sobie zagwarantować warunki, na jakich nam zależy, czyli ciepło i ciszę w domu. Dlatego w tym artykule pokrótce wyjaśnimy czym jest tak popularny obecnie ciepły montaż okien i jakie są jego zalety.
O co chodzi w ciepłym montażu okien?
Ciepły montaż okien – w przeciwieństwie do montażu tradycyjnego wykonywanego jedynie przy użyciu pianki poliuretanowej – oparty jest na trójwarstwowym uszczelnieniu. Poza pianką PUR stosuje się w tym przypadku również dwa rodzaje taśm: paroszczelną (od wewnątrz) i paroprzepuszczalną (od zewnątrz). Wypełniając nimi przestrzeń między ramą a ścianą, zapewniamy oknu najlepszą możliwą termoizolację. To właśnie stąd wzięła się nazwa „ciepły montaż okien”. Taka technika montażu pozwala skutecznie ograniczyć przepływ powietrza (zarówno ciepłego na zewnątrz, jak i zimnego z zewnątrz), a co za tym idzie – zatrzymać ciepło w domu. W ten sposób można też zapewnić budynkowi większą izolację akustyczną, co na pewno docenią mieszkańcy domów usytuowanych blisko ruchliwych ulic.
Jakie korzyści daje ciepły montaż okien?
Ciepły montaż okien znajduje powszechne zastosowanie, o czym więcej przeczytacie na https://www.cieplymontaz.com.pl/. Coraz częściej stosuje się go zarówno w budynkach użyteczności publicznej, jak i prywatnych domach i mieszkaniach, ponieważ jest uniwersalny, można go wpasować do każdego projektu budowlanego i naprawdę warto to zrobić, ponieważ to bardzo opłacalne rozwiązanie. Dzięki niemu znacznie ograniczymy ubytki cieplne, a im więcej ciepła zatrzymamy w budynku, tym mniej pieniędzy będziemy musieli wydać na ogrzewanie. Taki montaż okien jest więc niezwykle energooszczędny. Choć jego wykonanie wiąże się z większymi kosztami niż montaż tradycyjny, warto wydać te dodatkowe parę złotych. Poniesione koszta prędzej czy później nam się zwrócą.