Porady

Czy wynajem żurawi się opłaca?

Czy wynajem żurawi się opłaca?

Branża budowlana to sektor, który bardzo prężnie się rozwija. Jak grzyby po deszczu powstają nowe inwestycje, takie jak biurowce, hale, mieszkania czy magazyny. Aby sprostać wielu zadaniom, potrzebny jest specjalistyczny sprzęt. Żuraw jest ogromnym wsparciem każdego projektu budowlanego. Czy warto go wynająć? Czy taka inwestycja się opłaca? W tym artykule udowadniamy, że tak. Poznaj najważniejsze zalety takiego rozwiązania.

Wynajem żurawi — znakomita alternatywa do kupna

Zakup sprzętu budowalnego, jakim jest żuraw, generuje zazwyczaj duże koszty. Nie dość, że trzeba dysponować sporą gotówką, to jeszcze dochodzą dodatkowe koszty związane z bieżącymi naprawami, konserwacją, magazynowaniem i transportem. A nie są one wcale małe. Idealną alternatywą do zakupu żurawia jest jego wynajem. Wypożyczenie takiej maszyny pozwoli zaoszczędzić na kosztach związanych z jej eksploatacją, serwisem i przechowywaniem. Warto zatem zdecydować się na takie rozwiązanie, bo jest wygodne i ekonomiczne.

Dlaczego warto wynająć żuraw budowalny?

Wypożyczenie żurawia niesie spore korzyści dla firmy wynajmującej. Nie musi ona kupować drogiego sprzętu i go przechowywać np. w okresie zimowym. Może wynająć maszynę dokładnie na taki okres, na jaki jej będzie potrzebna. Wynajem żurawi zapewni komfort i wydajność pracy, ponieważ taki sprzęt potrafi wykonać bardzo wiele zadań takich jak mi.n.:

  • transport,
  • załadunek,
  • rozładunek — nawet bardzo ciężkich materiałów budowalnych.

Oszczędność czasu to ogromny plus, który docenią wszystkie firmy budowlane, którym zależy na terminowym realizowaniu zleceń.

W przypadku niespodziewanej awarii firma budowlana nie musi się niczym martwić, ponieważ to na wypożyczalni leży obowiązek szybkiej naprawy. Zazwyczaj dostarcza sprzęt zastępczy, a przedsiębiorca dalej wykonuje prace budowlane. Ogromnym atutem wynajmu jest obsługa żurawia przez certyfikowanego operatora, który ma odpowiednie uprawnienia. Dzięki temu praca będzie przebiegała nie tylko wydajnie, ale i bezpiecznie.

Wynajem żurawi — kiedy się opłaca?

W sytuacji, gdy firma budowalna nie ma ciągłości zleceń i wykonuje prace budowalne sporadycznie, wypożyczenie żurawia jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Przedsiębiorca nie musi kupować maszyny i jej przechowywać, magazynować i serwisować. Firma wynajmująca dostarczy mu ją na plac budowy, dzięki czemu może niezwłocznie rozpocząć wszelkie prace. Wypożyczenie żurawia jest opłacalne nie tylko dla firm budowalnych, ale także użytkowników prywatnych. W sytuacji, gdy potrzebują maszyny na wykonanie określonego zadania, takiego jak np. transport ciężkiego ładunku wynajem jest tanim i skutecznym rozwiązaniem.

Wynajem żurawi jest opłacalny zarówno na okres krótko, jak i długoterminowy. Koszt usług dźwigowych jest na pewno mniejszy, niż zakup maszyny.

Similar Posts