Porady

Ciekawe funkcje klimatyzatorów ściennych do domu

Ciekawe funkcje klimatyzatorów ściennych do domu

Kiedy nadchodzą upały, trudno wyobrazić sobie dom bez żadnego urządzenia chłodzącego. Popularnym i powszechnym rozwiązaniem stały się klimatyzatory ścienne, które można montować w mieszkaniach albo w domach jednorodzinnych. Ich wykorzystanie nie musi się jednak ograniczać tylko do funkcji schładzania powietrza podczas upalnych dni.

Przyjemna atmosfera w domu

Tradycyjny wiatrak to tani sposób na wymieszanie powietrza w domu, ma on jednak dość poważne wady – zwykle jest głośny, miesza powietrze tylko miejscowo i wytwarza zbyt silny strumień powietrza, co nie dla wszystkich użytkowników jest komfortowe.

Klimatyzator ścienny pracuje zupełnie inaczej. Nowoczesne modele charakteryzują się cichą pracą,  a schłodzone powietrze rozchodzi się równomiernie po całym pomieszczeniu. Dodatkowo można także sterować różnymi trybami nawiewu, ustawiając na przykład „chłodną mgiełkę” albo nocny tryb chłodzenia. Możliwość indywidualnych ustawień to dodatkowa zaleta współczesnych klimatyzatorów, dzięki której można ustawiać temperaturę i rodzaj nawiewu zgodnie z indywidualnymi preferencjami.

Podczas wyjątkowo upalnych dni przydatna jest także funkcja „turbo”, dzięki której możliwe jest silne schłodzenie temperatury powietrza w pomieszczeniu w krótkim czasie.

 

Wygodne sterowanie

Nowoczesne systemy domowej klimatyzacji, dostępne między innymi na tcl.lindab-polska.pl, pozwalają na podłączenie do głównej jednostki zewnętrznej nawet czterech jednostek wewnętrznych, umiejscowionych w różnych pomieszczeniach. Dzięki internetowej aplikacji dostępnej m.in. na smartfony możliwe jest ustawianie temperatury na każdy dzień tygodnia oraz na konkretny zakres godzin, tak by pod nieobecność domowników urządzenie nie pobierało niepotrzebnie energii.

 

Opcja grzania

Podstawową funkcją klimatyzatorów jest funkcja chłodzenia, jednak nowe modele mają także jeszcze jedną ciekawą funkcję – potrafią ogrzewać pomieszczenia. Po przejściu w tryb grzania odwraca się obieg chłodniczy i ciepłe powietrze może być wykorzystane do ogrzania pomieszczeń.

Zaletą opcji grzania w nowoczesnych klimatyzatorach jest to, że bardzo szybko są w stanie podnieść temperaturę w pokoju i robią to taniej niż klasyczne grzejniki elektryczne pobierające dużo prądu. Nie zawsze klimatyzator sprawdzi się jako jedyne źródło ciepła w całym domu, ale w sezonie przejściowym, gdy jeszcze nie opłaca się uruchamiać tradycyjnych instalacji grzewczych, będzie idealnym rozwiązaniem podnoszącym komfort życia.

Similar Posts