Porady

Pranie w stylu retro

Pranie w stylu retro

Pralka należy do tych sprzętów, bez których trudno by było sobie wyobrazić obecnie życie na co dzień. Praktycznie każde mieszkanie czy też dom w Polsce są w takie urządzenia wyposażone. Obecnie królują różnego typu pralki automatyczne, co nie znaczy, że pralki wirnikowe odeszły całkowicie do lamusa. Najważniejszą sprawą w przypadku tych urządzeń jest to, by działały niezawodnie i umożliwiły nam wypranie naszych rzeczy. Dzięki temu będziemy mogli chodzić w czystych ubraniach oraz spać w świeżej pościeli. Zakup pralki jest więc koniecznością. Przed dokonaniem ostatecznego wyboru warto dokładnie się przyjrzeć temu, co ma nam do zaproponowania rynek. Im więcej będziemy wiedzieć na temat pralek i ich możliwości, tym lepszą decyzję podejmiemy.

1. Czym charakteryzuje się pralka wirnikowa?
2. Jak działa pralka wirnikowa?
3. Pralka wirnikowa jakie ma wady i zalety?
4. Pralki wirnikowe – gdzie się sprawdzą i dla kogo będzie to dobry wybór?

Czym charakteryzuje się pralka wirnikowa?

Pralka wirnikowa to starszy typ urządzeń, które królowały w Polsce jeszcze na początku lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Jest to produkt o nieskomplikowanej konstrukcji, praktycznie bezawaryjny oraz kosztujący zdecydowanie mniej niż dobra pralka automatyczna. Do jej wielkich zalet należy fakt, że nie musi ona być podłączona do sieci wodnokanalizacyjnej, a więc może być wyśmienitym rozwiązaniem, z którego możemy korzystać, np. na działce. Kupując pralkę wirnikową musimy pamiętać o tym, że ubrania w niej wyprane trzeba potem wyżąć. Na szczęście obecnie można nabyć modele, które posiadają wirówkę, co zdecydowanie przyśpiesza proces suszenia. Poszukiwania takiej niedrogiej pralki możemy zacząć w Internecie, np. tu: https://www.neonet.pl/pralki/pralki-wirnikowe-wirowki.html. Obecnie w ofercie sklepu sieciowego Neo Net znajdziemy kilkanaście modeli pralek wirnikowych o różnym stopniu zaawansowania technicznego. Warto przyjrzeć się bliżej tej propozycji.

Jak działa pralka wirnikowa?

Zasada działania pralki wirnikowej jest bardzo prosta. Do wnętrza pralki wlewamy odpowiednią ilość wody, dodajemy proszek albo płyn do prania i włączamy pranie. Bęben pralki wirnikowej nie porusza się, a nasze ubrania albo, np. ręczniki poruszają się dzięki wirnikowi, który wprawia w ruch wodę. Co do samego prania przestrzegamy takich samych zasad, jak w przypadku innych urządzeń: ubrania segregujemy kolorystycznie, dokładnie sprawdzając to, co jest napisane na metkach, pamiętając o tym, by ilość prania była zgodna z tym, co podał producent. Wsad do pralki jest określany w kilogramach, tak jak ma to miejsce w urządzeniach automatycznych. W pralce wirnikowej nie powinniśmy prać tkanin delikatnych, gdyż mogą one się rozciągnąć. Po wypraniu ubrań wodę zlewamy do kanalizacji no chyba, że nasza pralka jest podłączona do sieci wodno-kanalizacyjnej – wówczas ten problem nie istnieje.

Pralka wirnikowa jakie ma wady i zalety?

Jeśli chodzi o wady pralki wirnikowej to na pewno nie da się w niej wyprać na jeden raz, np. dziesięciu kilogramów prania. Wsad do takiej pralki przeważnie mieści się w granicach od dwóch do sześciu kilogramów – w zależności od modelu. Nie znajdziemy w niej także wielu programów pralniczych, a najtańsze modele nie posiadają wirówki oraz możliwości podgrzania wody. W takich przypadkach wodę trzeba podgrzać, wlać oraz wylać po zakończonym praniu osobiście, a to może wymagać sporo sił. Nie każdy więc zdecyduje się na zakup takiej pralki. Z zalet na pewno trzeba podkreślić niską cenę, niewielką wagę urządzenia, możliwość prania bez podłączenia do wody, niski koszt zużycia prądu oraz łatwe i szybkie pranie a także wirowanie. Lepsze modele są zaopatrzone w możność podgrzania wody oraz zlewania jej bezpośrednio do kanalizacji. Posiadają one także wydajne wirówki, które w wydatny sposób skracają czas suszenia każdego prania.

Pralki wirnikowe – gdzie się sprawdzą i dla kogo będzie to dobry wybór?

Pralki wirnikowe sprawdzą się więc w domu letniskowym, a także będą dobrym wyborem dla tych z nas, którzy lubią prosty styl życia. Ze względu na niewielką ilość prania, jaką mogą pomieścić na jeden raz, nie będą najlepszym pomysłem dla dużych rodzin. Mogą także stanowić swoistą „alternatywę” na wypadek awarii pralki automatycznej, w której pierzemy na co dzień. Pamiętajmy o tym, że na stronie internetowej: https://www.neonet.pl/, możemy się im na spokojnie przyjrzeć, dokładnie czytając specyfikację techniczną każdego z urządzeń, co ułatwi nam ostateczną decyzję co do potencjalnego zakupu pralki. Warto się zastanowić nad zakupem urządzenia właśnie w tym sklepie sieciowym, gdyż możemy tam także skorzystać z różnych udogodnień, takich jak „raty zero procent” oraz odroczony termin spłat sprzętu. Przy obecnej niewielkiej inflacji jest to korzystne rozwiązanie dla każdego klienta lub klientki sklepu. Ponieważ oprócz wyżej wymienionych pralek sklep sprzedaje także całą masę innego sprzętu AGD, warto rozpatrzyć większe zakupy, bo mogą się one wiązać z innymi korzystnymi rabatami.

Similar Posts