Ogród

Basen poliestrowy – mały luksus w ogrodzie

Basen poliestrowy - mały luksus w ogrodzie

Basen ogrodowy to marzenie wielu osób, które posiadają domy i mają przestrzeń do wykorzystania. Wydawać by się mogło, że aby posiadać taki luksus, trzeba wydać dużą sumę pieniędzy. Nic bardziej mylnego. Istnieje prosty sposób, żeby cieszyć się możliwością kąpieli w upalne dni. Obecnie na sklepowych półkach znajdziemy szeroki wybór basenów poliestrowych.

  1. Basen poliestrowy – tani i szybki sposób na kąpiele
  2. Basen ogrodowy – jak wybrać firmę

Basen poliestrowy – tani i szybki sposób na kąpiele

Basen w ogrodzie często kojarzy się z luksusem. Jednak nie trzeba inwestować dużej sumy pieniędzy w kosztowną budowę, aby móc cieszyć się prywatnym basenem. Obecnie można zainwestować w różne baseny, na przykład drewniane lub poliestrowe. Te pierwsze produkty są droższe. Baseny poliestrowe tanie wykonane są z najwyższej jakości materiału. Dzięki wzmocnionej konstrukcji produkty będą służyć przez długie lata. Innowacyjne metody sprawiają, że taki basen poliestrowy może pojawić się w naszym ogrodzie w ciągu dwóch tygodni. Największym atutem produktów tego typu jest brak potrzeby przeprowadzania kosztownej i wymagającej wielu prac budowlanych instalacji. Pozwala to na zaoszczędzenie czasu, a przede wszystkim pieniędzy. 

Baseny poliestrowe są często wyposażone w specjalne schodki. Całość konstrukcji jest bardzo bezpieczna, ponieważ schodki są pokryte specjalną warstwą antypoślizgową. Większość modeli posiada specjalną półkę rekreacyjną, dzięki której można odpocząć i wystawić spragnione ciało do słońca. Te komfortowe konstrukcje są mrozoodporne. Tworzywo, z którego są wykonane, nie psuje się pod wpływem działania promieni UV. Oprócz wymienionych dogodności, przyda się także skimmer. To podstawowe wyposażenie przydomowych basenów ma bardzo duży wpływ na jakość wody. Służy bowiem do jej filtrowania. Jak to działa? Pompa filtrująca sprawia, że woda jest w ciągłym ruchu. Dzięki temu do siatki skimmera wpadają wszystkie zanieczyszczenia. Gdy skimmer jest pełny, wystarczy wyjąć siatkę i ją opłukać pod strumieniem bieżącej wody. W ten sposób rozwiązany został problem oczyszczania wody w basenie.   

Basen ogrodowy – jak wybrać firmę

Decydując się na basen ogrodowy, warto dokładnie przejrzeć oferty różnych firm. Trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na już dotąd wykonane instalacje basenowe. Basen ogrodowy cennik – to kolejna istotna kwestia. Koszt inwestycji zależy głównie od wielkości wybranego modelu. Warto również skorzystać z pomocy doradców, którzy dokładnie ocenią możliwości, jakie daje dana przestrzeń. 

 

 

 

Similar Posts