Budowa

5 argumentów za geokratą – dlaczego to świetna alternatywa dla kostki brukowej?

5 argumentów za geokratą – dlaczego to świetna alternatywa dla kostki brukowej?

Planując utwardzone powierzchnie w przydomowym ogrodzie czy na terenie wokół firmy, bierzemy najczęściej pod uwagę różne rodzaje kostki brukowej. To rozwiązanie, mimo że trwałe, jest stosunkowo kosztowne. Dodatkowo kostka brukowa nie zawsze spełnia nasze oczekiwania estetyczne. Sprawdźmy, czy geokrata jest dobrą alternatywą dla kostki i jakie są jej główne zalety.

Geokrata – łatwy montaż

Wykonanie podjazdu czy parkingu z kostki brukowej wiąże się najczęściej z koniecznością wynajęcia zewnętrznej firmy brukarskiej. Do ceny materiału musimy więc doliczyć koszty wykonania prac. Często podjazd staje się jednym z najbardziej kosztownych elementów ogrodu. Podjazd z geokraty parkingowej możemy, przy odrobinie wysiłku, wykonać samodzielnie. Montaż kratki parkingowej jest banalnie prosty i w dużej mierze polega na odpowiednim przygotowaniu podłoża.

Uniwersalność zastosowań geokraty

Dużą zaletą geokraty jest również jej uniwersalność i mnogość zastosowań przy projektowaniu ogrodów lub terenów zielonych. Geokratę możemy obsadzić trawą, roślinami ozdobnymi lub wysypać ozdobnym tłuczniem. Za pomocą jednego materiału możemy stworzyć kilka różnych rodzajów utwardzonej nawierzchni. O różnych zastosowaniach geokratki możecie przeczytać poniżej.

Geokrata na podjazd

Geokrata na podjazd to trwały i łatwy w montażu materiał, który posłuży nam przez długie lata. Pamiętajmy, że wybierając geokratę na podjazd należy odpowiednio dobrać jej wytrzymałość do sposobu użytkowania. Inną kratkę wybierzemy, jeśli powierzchnia ma służyć jedynie jako wjazd do garażu, a inną, jeśli na podjeździe będziemy chcieli regularnie parkować samochód.

Geokrata parkingowa – tanie i trwałe rozwiązanie

Geokrata parkingowa może być z powodzeniem wykorzystana również do stworzenia wielkopowierzchniowych parkingów przy obiektach usługowo – handlowych, obiektach sportowych itp. Ciekawym rozwiązaniem jest też tak zwany zielony parking. Jest to swojego rodzaju połączenie tymczasowego miejsca parkingowego z trawnikiem.

Geokrata na skarpy

Podjazd przed domem czy parking koło firmy to oczywiście nie jedyne zastosowanie geokraty. Materiał ten możemy na różne sposoby wykorzystać również w przydomowych ogrodach. Geokrata sprawdzi się idealnie na przykład jako umocnienie skarpy w ogrodzie. Istnieją nawet specjalne rodzaje eko kratki, ułatwiające montaż na pochyłych powierzchniach. Skarpa zabezpieczona geokratą, może być w prosty sposób obsiana trawą lub roślinami ozdobnymi.
Podsumowując geokrata to materiał łatwy w montażu i dający wiele możliwości zastosowania. Jeśli dodamy do tego atrakcyjną cenę, otrzymamy produkt, który zdecydowanie warto wziąć pod uwagę, projektując ogród czy teren zielony wokół firmy.

Similar Posts