Meble

Meble rustykalne – podstawa aranżacji domu w stylu rustykalnym

Dom urządzony w stylu rustykalnym przywodzi na myśl spokój i harmonię. Ciepłe i przytulne wnętrza są w istocie kwintesencją tego stylu. Podstawą wystroju są meble rustykalne. Całość aranżacji powinny zaś uzupełniać dodatki, które wydobędą charakterystyczny klimat stylu rustykalnego. Aranżacja powinna być przemyślana, łatwo bowiem przesadzić i popaść w pretensjonalność. Podpowiadamy zatem, jak w łatwy sposób można urządzić wnętrze w stylu rustykalnym.

 

1. Nature style – powrót do korzeni

2. W roli głównej meble białe, czyli urządzamy mieszkanie w stylu rustykalnym

3. Dlaczego meble rustykalne stanowią bazę wystroju? 

 

Nature style – powrót do korzeni

 

W ostatnim czasie można zaobserwować silny nurt powrotu do naturalnych materiałów – również w przestrzeniach mieszkalnych. Nature style to nieodzowny element stylu rustykalnego. W pomieszczeniach, urządzonych w stylu rustykalnym, to właśnie drewno powinno grać pierwsze skrzypce. Jest to bowiem tradycyjny surowiec, po który sięgano, tworząc wiejskie domostwa. Z drewnem współgrają także inne naturalne materiały – zdobione haftem ściereczki kuchenne, poduszki w kolorze surowej bawełny, lniane obrusy. Sprawdzi się także wszelkiej maści rękodzieło – szydełkowe serwety, plecione dywaniki, malowana ręcznie ceramika. Nature style to umiłowanie naturalnej mocy drewna, które może zagościć na podłodze (nie tylko w salonie czy sypialni, ale również w kuchni) aż po meble rustykalne.

 

W roli głównej meble białe, czyli urządzamy mieszkanie w stylu rustykalnym

 

Styl rustykalny bez wątpienia najczęściej łączony jest z kuchnią. Niemniej jednak można przenieść go również do pozostałych pomieszczeń. Ciekawym pomysłem może okazać się urządzenie całego mieszkania lub domu w podobnym stylu – wprowadzi to harmonię i sprawi, że przestrzeń będzie wydawać się większa (jednolity wystrój optycznie powiększa mieszkanie, zaś miszmasz stylów wprost odwrotnie).

Jako podstawę wystroju warto wybrać meble białe, wykonane z lekkiego drewna sosnowego. Do wnętrz utrzymanych w stylu rustykalnym będą pasować modele o subtelnej linii, zdobione jedynie frezami we frontach. Gałki w kontrastującym czarnym kolorze doskonale przełamują biel, jednocześnie dyskretnie wpasowując się w całość mebla. Niepodważalnym atutem – który sprawia jednocześnie, że meble białe stanowią idealną bazę wystroju w stylu rustykalnym – jest naturalna struktura drewna, widoczna spod białej farby.

Dlaczego meble rustykalne stanowią podstawę wystroju?

 

Meble rustykalne są niezwykle ważnym elementem wystroju – stanowią bowiem bazę całej aranżacji. Jak już wyżej wspomniano, powinny być to meble o subtelnej linii, wykonane z drewna w jasnym kolorze. W skład zestawu mogą wchodzić dowolne elementy, takie jak komoda, szafa, szafka nocna, czy też biały regał (w zależności od charakteru urządzanego pomieszczenia). W połączeniu z dodatkami stworzą wówczas całość, przywołującą na myśl sielski domek na skraju wsi.

Similar Posts