Budowa

Zalety i zastosowanie bloczków wapienno-piaskowych

Zalety i zastosowanie bloczków wapienno-piaskowych

Bloczki wapienno-piaskowe są to materiały konstrukcyjne używane przede wszystkim do wznoszenia budynków mieszkaniowych, przemysłowych i inwentarzowych. Produkuje się je z naturalnych surowców, a więc z piasku, wody i wapna. Taki skład sprawia, że są one niezwykle wytrzymałe i mają wiele innych istotnych zalet dla jakości powstałych z nich obiektów. Właściwości bloczków wpływają bowiem na funkcjonalność i trwałość zbudowanej z nich konstrukcji. Cieszą się one zatem dużą popularnością wśród firm budowlanych, a także nabywców indywidualnych. Jakie zalety bloczków wpływają na ich powszechne i coraz częstsze zastosowanie w budownictwie?

Właściwości bloczków wapienno-piaskowych

Bloczki wapienno-piaskowe są bardzo wytrzymałe, gdyż charakteryzują się dużą gęstością. Można z nich budować ściany konstrukcyjne o grubości 18, 15 oraz 12 cm. Kolejna ich zaleta związana jest z izolacją akustyczną. Bloczki takie ją zapewniają, dzięki zastosowanej technologii podczas produkcji, polegającej na zwiększaniu ciężkości ich przegród. Ten materiał budowlany zapewnia także trwałość wznoszonych obiektów. Nie są im straszne złe warunki atmosferyczne ani inne niedogodności. Poza tym, zapewniają one odporność ogniową, co wpływa na zwiększenie bezpieczeństwa w budynku, w którym, przykładowo, rozprzestrzeni się pożar. Tymi właściwościami charakteryzują się bloczki Silka a ich wybór to najlepszy sposób na zbudowanie trwałej i bezpiecznej konstrukcji.

Zastosowanie bloczków Silka

Bloczki marki Silka można stosować wszędzie tam, gdzie występuje potrzeba użycia materiałów budowlanych najwyższej jakości. Ich niezawodna izolacja akustyczna sprawia, że są chętnie wybierane w budownictwie rodzinnym. Można z nich wznosić zarówno ściany zewnętrzne i wewnętrzne oraz ściany piwniczne i fundamentowe. Oczywiście konstrukcja i wygląd bloczków będą się różniły w zależności od miejsca ich przeznaczenia. Bloczki Silka występują w kilku wariantach, dlatego można z nich zbudować cały budynek od podstaw.

Similar Posts