Porady

Wywóz odpadów w praktyce

Wywóz odpadów w praktyce

Z wywozem różnego rodzaju odpadów zmagają się zarówno przedsiębiorcy, jak i klienci indywidualni. Zalegające na przydomowym podwórku sterty niebezpiecznego azbestu, czy też duże ilości śniegu na dachu i parkingu centrum handlowego to tylko jedne z wielu sytuacji, w których skorzystać można z usług zewnętrznej firmy wywozowej.

Jakie odpad można wywozić?

Firmy oferujące wywóz gruzu w Warszawie nie ograniczają się jedynie do materiałów budowlanych. Profesjonalne przedsiębiorstwa posiadające odpowiednie zaplecze techniczne mogą zająć się wywozem lub przewozem różnego rodzaju odpadów możliwych, jak i niemożliwych do poddania recyklingowi. Oprócz usług wywozu liczyć możemy też na wypożyczenie kontenera. Do najczęściej spotykanych w ofercie usług zaliczyć można:

 • wywóz zalegającego gruzu
 • wywóz różnorodnych odpadów budowlanych,
 • wywóz papy,
 • wywóz zalegających materiałów niebezpiecznych m.in. azbestu

Firmy wywozowe zajmują się również różnorodnymi odpadami sezonowymi. Bez problemowo usuną:

 • zalegające liście,
 • odpady zielone,
 • duże ilości śniegu.

W przypadku usług przewozowych, do najczęściej obsługiwanych materiałów sypkich zaliczyć można m.in.:

 • tłuczeń,
 • piasek,
 • torf,
 • ziemię.

Jeżeli nie chcemy korzystać z usługi wywozu lub pragniemy zachować kontener na dłużej możemy skorzystać z najmu. Profesjonalne firmy zaoferować mogą czyste i estetyczne kontenery o pojemności od 5 do 36m³.

Co stanie się z odpadami?

Pamiętajmy, aby korzystać jedynie z usług firm, które zarządzają pozyskanymi odpadami w sposób transparentny. Duża część wywożonych materiałów może być poddana recyklingowi, a odpady przeznaczone do utylizacji muszą być wywożone na legalne wysypiska, składujące śmieci zgodnie z nałożonymi przez prawo standardami.

Z tego względu przez skorzystaniem z usługi warto się zorientować, czy firma wywozowa posiada sortownię śmieci, gdzie odpady zostaną unieszkodliwione lub przeznaczone do odzysku oraz z jakimi składowiskami współpracuje przedsiębiorstwo. Jeżeli informacje nie będą przejrzyste nie powinniśmy korzystać z zaoferowanych usług.

Wywóz śmieci – na jakim obszarze?

Firmy oferujące wywóz gruzu w Warszawie zwykle obsługują też przylegające do stolicy gminy. Z tego względu z wywozem odpadów lub przewozem materiałów sypkich stałych nie będzie problemu w przypadki obszarów Piaseczna, Łomianek, Pruszkowa, Józefowa, Otwocka, czy też Zielonki i innych.

Najlepszym rozwiązaniem jest telefoniczny kontakt z przedsiębiorstwem wywozowym w celu uzyskania dokładnych informacji. Firmy mobilne, charakteryzujące się dużą płynnością, jak przedsiębiorstwo wywozowe KLIN będą mogły zrealizować indywidualne, ulokowane w większej odległości od Warszawy zlecenia.

Similar Posts