Porady

Czy płyty gazowe bez płomieni jeszcze się opłacają?

Czy płyty gazowe bez płomieni jeszcze się opłacają?

Niezależnie od tego, czy gotujemy dużo czy mało, dobrze wyposażona kuchnia zawsze musi zawierać kuchenkę lub płytę grzewczą, dzięki której będziemy mogli przygotowywać swoje posiłki. Jeżeli interesujemy się płytą gazową, niewątpliwie docenimy jej wysoki poziom bezpieczeństwa, ekonomiczne zużycie surowca do podgrzania naczyń, a także minimalistyczny design. Dlaczego warto zdecydować się na płytę gazową bez płomieni? Na czym polega różnica między nią a zwykłą kuchenką? Czy płyta gazowa jest bardziej ekonomicznym wyjściem, niż standardowa płyta indukcyjna?

 

1. Czym są płyty gazowe bez płomieni?

2. Płyta gazowa do domu – w jakiej kuchni się sprawdzi?

3. Czy płyty gazowe są bardziej ekonomiczne od indukcyjnych?

4. Na co zwrócić uwagę przy wyborze płyty gazowej?

 

Czym są płyty gazowe bez płomieni?

Niezależnie od tego, czy mamy zwyczaj gotować dużo czy mało, kuchenka jest podstawowym wyposażeniem każdej kuchni. Mamy przy tym dużo opcji do wyboru: poza tradycyjnym modelem z palnikami może to być również płyta indukcyjna lub gazowa. Ta ostatnia łączy ze sobą możliwość gotowania na gazie z estetycznym wyglądem indukcji i brakiem widocznego płomienia. Możemy więc wykorzystać ją zarówno w klasycznym, jak i nowoczesnym wnętrzu, zachowując zalety gotowania z wykorzystaniem gazu i – tym samym – niższe rachunki z tego względu.

 

Płyta gazowa do domu – w jakiej kuchni się sprawdzi?

Gazowa płyta to idealne dopełnienie kuchni w praktycznie każdej stylistyce. Wpasujemy ją do kuchni minimalistycznej, skandynawskiej, jak i prowansalskiej. Niskie koszty eksploatacji to nie jedyna zaleta – płytę gazową Solgaz łatwo się czyści, a także jest ona zdecydowanie bezpieczniejsza od kuchenki z otwartym płomieniem, szczególnie gdy mamy w domu wciąż jeszcze małe dzieci. To idealne rozwiązanie szczególnie dla osób, które lubią i chętnie dużo gotują, ponieważ nawet wysokie zużycie gazu wyniesie nas mniej niż prąd w przypadku indukcji.

 

Czy płyty gazowe są bardziej ekonomiczne od indukcyjnych?

Płyty gazowe bez plomieni nadal posiadają palniki gazowe, z tym że ukryte pod taflą szkła. Dzięki temu nie widać ani nie możemy bezpośrednio sięgnąć płomienia, co zabezpiecza nas przed ewentualnym poparzeniem. To, ile kosztuje płyta gazowa jest zależne od wybranego przez nas modelu, jednak co do zasady są one tańsze niż indukcyjne odpowiedniki. Jeżeli posiadamy dopływ gazu w mieszkaniu lub domu, wybór płyty grzewczej opartej o ten surowiec jest dużo bardziej ekonomiczne już od momentu zakupu. Późniejsze rachunki również pozytywnie nas zaskoczą – gaz jest dużo lepszym wyborem niż prąd, jeżeli zależy nam na niskiej cenie.

 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze płyty gazowej?

Wybierając kuchenkę do domu powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, czy mamy możliwość zamontowania modelu w zabudowie. Kolejnym ważnym aspektem będzie wielkość – najczęściej wybierana opcja to cztery palniki, jednak możemy znaleźć na rynku także wersje z dwoma lub sześcioma, jak na przykład płyta gazowa Solgaz OPTIMEX 4+2. Wszystko zależy od tego, jak duża jest nasza kuchnia i jak często korzystamy z kuchenki.

 

Kuchenka to podstawa wyposażenia każdej kuchni i powinniśmy uważnie dobrać ją wedle naszych potrzeb. Jej nowocześniejszym i bezpieczniejszym odpowiednikiem jest płyta gazowa bez płomieni, przy której możemy korzystać z wygód gotowania na gazie i cieszyć się niższymi rachunkami. Wybierając zwróćmy uwagę na parametry techniczne, wielkość i ilość palników, tak aby jak najlepiej dobrać odpowiedni model do naszych realnych potrzeb.

Similar Posts