Porady

Wycena okien w dużym mieście. Co powinieneś wiedzieć?

Wycena okien w dużym mieście. Co powinieneś wiedzieć?

Zakup stolarki okiennej to bardzo ważna decyzja, od której przez długie lata zależał będzie komfort naszego domu lub mieszkania. Czym zatem kierować się wybierając okna? Czy zawsze cena powinna być decydująca? Jak odnaleźć się wśród ofert producentów i dystrybutorów okien w dużych miastach takich jak Warszawa, Kraków, Wrocław czy Poznań?

Od czego zależy wycena okien?

W Warszawie działa wiele firm, prowadzących sprzedaż okien w różnych cenach i o różnych parametrach. Co powinniśmy wiedzieć, aby móc rzetelnie porównać ich oferty? Wybór dobrych okien za niewielkie pieniądze ułatwi nam z pewnością wiedza na temat tego, co wpływa na ich wycenę. W dużych miastach takich jak Warszawa, Kraków, Wrocław, Gdańsk czy Poznań, bez trudu odnajdziemy wielu producentów i dystrybutorów stolarki okiennej. Przeglądając ich oferty, szybko przekonamy się, że różnice w cenach okien, które proponują, w wielu przypadkach są naprawdę duże. Dlaczego tak jest?

Najważniejszym czynnikiem, od którego zależy wycena okien, jest materiał, z jakiego są one wykonane. Jeśli chcemy kupić dobre okna i nie zapłacić za nie dużo zdecydowanie najlepiej postawić na okna pcv. Warto przy tym wiedzieć, że wycena okien plastikowych u różnych producentów zależy w dużej mierze od klasy ich profili. Im niższa klasa, tym niższa cena. Zastosowanie niskiej jakości profili powoduje jednak znaczne pogorszenie izolacyjności cieplnej i akustycznej całego okna. W tym przypadku nie warto zatem oszczędzać, ponieważ nowe okna nie przyniosą nam wówczas zakładanego spadku kosztów ogrzewania. Kolejnym parametrem, który ma duży wpływ na cenę, jest rodzaj zastosowanego pakietu szybowego. Wiele firm działających w największych miastach takich jak Warszawa, aby zainteresować swoją ofertą jak najszersze grono odbiorców, podaję najniższą możliwą cenę okna z podstawowym pakietem szybowym. Tymczasem w wielu przypadkach warto zastanowić się nad wyborem okien trzyszybowych, których izolacyjność cieplna jest znacznie lepsza. Jeśli mieszkamy w pobliżu ruchliwej ulicy w Warszawie, czy innym dużym mieście, dobrze jest rozważyć również zakup pakietu z szybami o lepszej izolacyjności akustycznej. Na koniec należy zaznaczyć, że na cenę okien duży wpływ ma także kolor ich profili. Decydując się na białe okna, możemy sporo zaoszczędzić, nie tracąc przy tym na ich parametrach.

Czy wycena okien może nam pomóc w wyborze najlepszej oferty?

Najprostszym sposobem, aby porównać oferty różnych producentów i dystrybutorów okien działających na terenie Warszawy wydaje się analiza cen. Uzyskana wycena okien (http://noweokna.pl/wycena) w odpowiedzi na nasze zapytanie pozwoli nam wybrać ofertę najlepiej dopasowaną do naszych potrzeb tylko wtedy kiedy dokładanie sprecyzujemy swoje oczekiwania. Wysyłając do każdej firmy prośbę o kalkulację okien według tych samych, ustalonych wcześniej parametrów, uzyskamy odpowiedzi, które będziemy mogli ze sobą porównać. Wówczas wybór najtańszej oferty, jaką uda nam się znaleźć w Warszawie rzeczywiście będzie miał sens.

W tym miejscu należy zaznaczyć, że zanim złożymy zamówienie, warto zwrócić uwagę także na kwestię montażu zakupionych okien. Dobre firmy z Warszawy, czy innych dużych miast, oferują usługę profesjonalnego montażu, która jest gwarancją prawidłowego osadzenia okien w ścianach i warunkiem przyjęcia późniejszych ewentualnych reklamacji. W zależności od wielkości zamówienia i polityki danego przedsiębiorstwa usługa ta może być dodatkowo płatna lub wliczona w cenę okien. Warto zbadać tę kwestię przed podpisaniem umowy, aby nie zaskoczyły nas później dodatkowe koszty. Na usłudze montażu nie należy bowiem oszczędzać. Błędy popełnione podczas osadzania okien mogą bowiem sprawić, że ich wymiana nie przyniesie nam takich efektów, jakich oczekiwaliśmy.

Similar Posts