Porady

W czym przechowywać elementy drobnicowe w warsztacie?

Jak uporządkować elementy drobnicowe w warsztacie?

Jednym z czynników, który ma ogromny wpływ na efektywną pracę w warsztacie, jest bez wątpienia właściwe uporządkowanie stanowiska pracy. Chaos zdecydowanie nie sprzyja właściwemu wykonaniu obowiązków. W szczególności problematyczne są elementy drobnicowe, które ze względu na swoje niewielkie rozmiary, często gubimy. Jak uporządkować śrubki, gwoździe i wkręty w warsztacie? Podpowiadamy!

Jak przechowywać elementy drobnicowe w warsztacie?

Elementy drobnicowe to części, które zazwyczaj gubimy lub mamy trudności z ich znalezieniem. W związku z tym w momencie, kiedy ich potrzebujemy, musimy dokupywać nowe śrubki, wkręty czy gwoździe. Aby zatem mieć szybki i bezproblemowy dostęp do tego typu elementów i jednocześnie nie uzupełniać ich za każdym razem, warto wyposażyć się w odpowiednie skrzynie do przechowywania.

Elementy drobnicowe możemy magazynować m.in. w organizerach narzędziowych, czyli pojemnikach z kilkoma pojedynczymi kubeczkami w różnych rozmiarach. W każdej z nich możemy umieścić poszczególne rodzaje wkrętów, gwoździ czy śrubek. Tego typu organizery są dodatkowo wzmocnione, a także wyposażone w pokrywę, która zabezpiecza części przed możliwością ich wypadnięcia oraz przed kurzem i pyłem. Co więcej, niektóre z nich posiadają ergonomiczną rączkę, która pozwala na szybkie przenoszenie organizerów.

Do przechowywania śrubek czy gwoździ dobrze sprawdzą się także kubeczki drobnicowe. Wykonane są one z wysokiej jakości polimerów, dlatego też nadają się do magazynowania ostrych elementów. Kubeczki mogą być zamontowane na listwie montażowej lub na tablicy warsztatowej.

Jak wybrać pojemniki na elementy drobnicowe?

Przed zakupem organizerów, czy też kubeczków przede wszystkim warto zastanowić się, jak dużą ilość rzeczy chcemy w nich przechowywać. W ofercie polskiego dystrybutora marki Kistenberg znajdziemy m.in. organizery w trzech różnych seriach, np. o specjalnej wzmocnionej budowie, z różną ilością przegródek i kubeczków. Jeżeli mamy dużą ilość elementów do magazynowania, wtedy warto postawić na najbardziej zaawansowane modele, w których dodatkowo będziemy mogli posegregować każdy rodzaj śrubki.

Kubeczki drobnicowe natomiast sprzedawane są zazwyczaj w zestawach po to, abyśmy mieli możliwość odpowiedniego posegregowania śrubek, wkrętów i gwoździ. Dzięki temu w razie potrzeby w ekspresowym tempie odnajdziemy potrzebny nam element. W tym przypadku również musimy dopasować wielkość pojemników do ilości i wielkości elementów drobnicowych, które chcemy w nich trzymać.

Similar Posts