Porady

Okna aluminiowe – na co zwrócić uwagę, by wybór cieszył inwestora i jego portfel?

Okna aluminiowe – na co zwrócić uwagę, by wybór cieszył inwestora i jego portfel?

Paradoksalnie główny problem przy wyborze okien stwarza nieprawdopodobnie szeroka gama dostępnych na rynku rozwiązań. Okna aluminiowe i plastikowe, okno premium, okno ekologiczne, okno, okno, okno… By już na początku nie popełnić błędów, których skutki będziemy odczuwać przez lata, najlepiej skonsultować rzecz z fachowcem.

Okna aluminiowe – niełatwy wybór, czyli „osiołkowi w żłoby dano, w jeden owies, w drugi siano”…

Tak jak nieszczęsne zwierzątko z wiersza Aleksandra Fredry możemy być oszołomieni czystą skalą zjawiska kiedy zagłębimy się w rozliczne oferty. I nie ma w tym nic dziwnego – mnogość parametrów, niuanse technologiczne, właściwości i detale dotyczące konstrukcji – gdy wybieramy okna aluminiowe (PVC również!) liczy się każdy, nawet najmniejszy szczegół. I nie jest to bynajmniej przesada, czy chwyt marketingowy. Od tego, jak dokładny research przeprowadzimy zależy nasz komfort na naprawdę długie lata.

Dlatego producent okien aluminiowych OknoPlus zapewnia wartościowe porady już na wstępnym etapie przygotowania projektu. Trudno żeby każdy znał się na wszystkim i orientował w branżowych trendach czy dostępnych na rynku innowacjach. Warto więc porozmawiać z doradcą – mówi Ewa Zarychta, ekspert marki OknoPlus. – W naszej firmie to nie tylko sprzedawca okien, lecz ktoś, kto wie jak dobrać pakiety okienne nie tylko do gustu i potrzeb klientów, lecz także do konkretnych pomieszczeń i ich otoczenia – dodaje.

Okno premium dostosowuje się do potrzeb, nie odwrotnie

Spora część ludzi dokonujących wyboru po raz pierwszy ma silne przekonanie, że cały dom powinien być wyposażony w takie same okna. Aluminiowe lub PVC we wszystkich otworach okiennych? Niekoniecznie. W niewielkich pomieszczeniach gospodarczych lepiej niż okna aluminiowe sprawdzą się ekonomiczne rozwiązania PVC z odpowiednim pakietem antywłamaniowym. Z drugiej strony do wielkoformatowych szklanych połączeń salonu z tarasem lepsze będzie imponujące wyglądem i wytrzymałością aluminiowe okno premium. Należy zatem pamiętać, że nie ma konieczności kupowania okien „w kompletach”. Oczywiście można zamówić do całego domu produkty z tej samej linii, ale to najczęściej nie jest optymalne rozwiązanie.

Nowoczesny dom z oknami aluminiowymi

Okno aluminiowe – nie powielaj błędnych opinii

Porzuciwszy imperatyw absolutnej jednolitości zastanówmy się, jakie powinno być nasze idealne okno? Ekologiczne i ekonomiczne, bo to jedne z najważniejszych cech prawdziwie nowoczesnych elementów stolarki okiennej. Od razu należy zdecydowanie rozprawić się z mitem, jakoby duże przeszklenia wiązały się z przegrzewaniem pomieszczenia latem oraz uczuciem chłodu we wnętrzu i utratą ciepła zimą. Nic bardziej błędnego. Decydując się na okna aluminiowe możemy dostosować je do naszych indywidualnych wymagań – w zależności od tego, czy jesteśmy ciepłolubni, czy wręcz przeciwnie. Okno ekologiczne Genesis spełnia najwyższe standardy izolacyjności termicznej, czyli ograniczając straty energii cieplnej tyleż mocno dba o nasze samopoczucie, co o portfel. Występuje w kilku wariantach, zatem bez problemu wpasuje się w każdy typ warunków klimatycznych i w każdy projekt.

Okno ekologiczne Genesis

Kupujesz okno aluminiowe? Zapytaj o różnorodne funkcjonalności

Istotne jest dostosowanie okien do rodzaju użyteczności konkretnego wnętrza.

Bywają wnętrza, w których za atrybut podstawowy trzeba uznać skuteczną wentylację, o czym nie każdy pamięta. – Zapewnienie właściwej cyrkulacji powietrza jest priorytetem w przypadku pomieszczenia kuchennego oraz łazienki – podkreśla Ewa Zarychta, ekspert marki OknoPlus. – Godne polecenia jest tu okucie Comfort z opcją wietrzenia szczelinowego, które zapobiegnie gromadzeniu nadmiaru pary wodnej i pomoże uchronić przed rozwojem grzybów i pleśni. Ten element konstrukcyjny ma jeszcze jedną, niezwykle przydatną właściwość. Odsuwa się od ramy równo o 6 mm na całym obwodzie, podczas gdy okno dalej pozostaje zaryglowane. Co to oznacza w praktyce? W przeciwieństwie do tradycyjnie uchylonych okien rozszczelnienie nie jest widoczne z zewnątrz, a stanu tego nie zdradza nawet położenie klamki! I można spać spokojnie – dodaje.

Okno w pokoju dziecięcym? Tu liczy się bezpieczeństwo. Szyba, która nie rozpada się na ostre kawałki w przypadku rozbicia, mechanizm uniemożliwiający samodzielne otwarcie przez małego człowieczka oraz zabezpieczenie przed przypadkowym zatrzaśnięciem gdy skrzydła będą uchylone – takie cechy powinny mieć te okna. Aluminiowe czy plastikowe – to w tym wypadku sprawa drugorzędna.

Stolarka okienna w salonie i sypialni? Najlepiej z wysokoselektywnym szkłem przeciwsłonecznym, które zadba o idealną ilość światła w pomieszczeniu, stanie na straży komfortu termicznego, a także zagwarantuje znacznie niższe rachunki za ogrzewanie.

A to tylko niewielka część możliwości, które otwiera przed nami nowoczesne okno aluminiowe.

Okno premium – inwestycja musi się zwrócić!

Za kolejny poważny błąd należy uznać pójście po linii najmniejszego oporu, czyli uznanie niskiej ceny za najważniejsze kryterium. Cóż, przeważnie nie idzie ona w parze z jakością… Czemu więc nasz wybór nie ma paść na okno premium, którego koszt – wbrew nazwie – nie musi być oszałamiający, za to taki właśnie będzie finalny efekt, zresztą nie tylko wizualny, ale i funkcjonalny? Przykład? Okno premium Reveal eko-rozwiązanie, stanowiące połączenie innowacyjnych profili z najlepszymi na rynku pakietami szybowymi. Zapewnia świetną wydajność energetyczną, doświetlenie wnętrza, ochronę przed trudnymi warunkami pogodowymi i hałasem, a także bezpieczeństwo. Dodajmy do tego niezrównaną prezencję i trwałość, jaka cechuje najwyższej klasy okna aluminiowe – i zastanówmy się dwa razy zanim zaczniemy oszczędzać na siłę.

Okno premium Reveal

„I tak stoi aż do rana, a od rana do wieczora”…

W tym miejscu porzućmy fredrowską opowieść o osiołku, bo jego błąd związany z wyborem nie skończył się szczęśliwie.

Okna aluminiowe i plastikowe, okno premium, okno ekologiczne, okno, okno, okno… może zakręcić się w głowie. Okrutną prawdą jest bowiem, że ile czynników wpływających na końcowy efekt – tyle błędów możemy popełnić. Od czego jednak są doświadczeni doradcy, którzy krok po kroku przeprowadzą nas przez ten niełatwy proces? Tacy czekają na Was w salonach OknoPlus!

Similar Posts