Ogród

Szklarnia nie tylko do hodowli, ale także jako schowek np. na meble ogrodowe

Szklarnia nie tylko do hodowli, ale także jako schowek np. na meble ogrodowe

Kompaktowych wymiarów szklarnie ogrodowe to niezwykle funkcjonalne konstrukcje, które można wykorzystać na kilka różnych sposobów. Doskonale sprawdzają się w przypadku uprawy warzyw i niektórych gatunków roślin, ale nie tylko. Nowoczesne szklarnie mogą posłużyć również jako praktyczny schowek na meble czy narzędzia ogrodowe. Jak wybrać odpowiednią szklarnię przydomową?

Funkcjonalny element wyposażenia ogrodu

Estetycznie wykonana szklarnia ogrodowa, usytuowana w wyeksponowanym miejscu w ogrodzie może stanowić nietypowy element dekoracji o bardzo wszechstronnym zastosowaniu. Choć głównym przeznaczeniem szklarni jest zapewnienie dostatecznej ochrony znajdującym się w nim roślinom, to obecnie coraz więcej osób wykorzystuje tego typu konstrukcje do zupełnie innych celów. W zależności od tego, jak dużą powierzchnię użytkową mamy do swojej dyspozycji, szklarnia może być świetnym miejscem do przechowywania niezbędnych narzędzi i akcesoriów ogrodniczych, a nawet mebli ogrodowych. Co więcej, w ostatnich czasach dużą popularnością, jeżeli chodzi o aranżacje ogrodów, cieszy się wykorzystanie szklarni jako przydomowej oranżerii, wewnątrz której oprócz wygodnych siedzisk i stołu znajdzie się miejsce również dla egzotycznych roślin.

Jaki model szklarni ogrodowej wybrać?

Na polskim rynku dostępnych jest wiele różnych modeli szklarni przydomowych, różnią się one od siebie nie tylko rozmiarem i ogólnym wyglądem konstrukcji, ale także i materiałem wykonania. W tym wypadku osoby zainteresowane zakupem szklarni ogrodowej mogą wybierać pomiędzy konstrukcjami z folii, szkła bądź poliwęglanu. Ze względu na wytrzymałość oraz trwałość dużym uznaniem wśród użytkowników cieszą się modele wykonane z poliwęglanu. Rozmiar szklarni powinny być dostosowane pod kątem ilości wolnej przestrzeni, jaką mamy do zagospodarowania. W przypadku niewielkich ogrodów zaleca się zakup szklarni o kompaktowych wymiarach.

Z praktycznego punktu widzenia najlepszym rozwiązaniem jest zakup konstrukcji do samodzielnego złożenia. Łatwy montaż i demontaż umożliwiają swobodne przenoszenie szklarni z miejsca na miejsce w zależności od indywidualnych potrzeb. Nowoczesne szklarnie przystosowane do samodzielnego montażu znajdziemy między innymi w ofercie firmy Botanic. Ciekawą propozycją będzie tutaj model TULIPAN. Jest to wyjątkowa szklarnia wyposażona w otwarty dach, dzięki czemu rewelacyjnie sprawdza się ona zarówno latem, jak i w zimie.

Similar Posts