Porady

Stylowa biel w mieszkaniach – zobacz, jak ją wkomponować!

Stylowa biel w mieszkaniach – zobacz, jak ją wkomponować!

Biel zalicza się do najbardziej uniwersalnych kolorów. Jest ponadczasowa i to, że kiedyś wyjdzie z mody jest niemalże niemożliwe. Zastanawiając się nad kolorem przewodnim do Twojego mieszkania, zdecydowanie powinna być jednym z tych, które będziesz rozważać. Biel jest przede wszystkim symbolem czystości oraz harmonii i choć niektórym może się wydawać, że urządzenie mieszkania w tym kolorze nie jest najlepszym pomysłem i efekt końcowy będzie nudny, jest to bardzo błędne podejście. Oczywistym jest, że na kolor ten trzeba szczególnie uważać, każda decyzja powinna być dokładnie przemyślana, aby stworzyć estetyczną i ładną przestrzeń. Wyobraźnia jest kluczowa, jeśli mowa o urządzaniu mieszkań w bieli. Sprawdź, jak urządzić przestrzeń w tym uniwersalnym kolorze!

Mieszkanie w bieli – czy to dobry pomysł?

Urządzenie mieszkania w tym harmonijnym kolorze zdecydowanie można nazwać dobrym pomysłem. Biel sprawdzi się idealnie zarówno dla domów na przedmieściach, jak i apartamentów Warszawa w samym centrum miasta. Szczególnie dobrze wypadną w azylu, w którym najważniejsze dla Ciebie jest wyciszenie, relaks. Nie da się zaprzeczyć, że biel jest prawdopodobnie najbardziej funkcjonalnym kolorem ze wszystkich. Nie dość, że dzięki niej można optycznie zwiększyć przestrzeń, to dodatkowo dzięki niej może być rozjaśniona. Biel jest jednym z głównych elementów wielu stylów wnętrzarskich, w tym przede wszystkim skandynawskiego, który na tym kolorze się opiera. Oprócz tego jest doskonałym dopełnieniem do stylu glamour lub chociażby minimalistycznego, czyli jednego z najbardziej popularnych w ostatnich latach.

Całość czy może jednak przełamanie?

Podstawowym pytaniem, które powinieneś sobie zadać, chcąc urządzić swoje mieszkanie na ten kolor powinno być to czy chcesz, aby cała przestrzeń była biała czy może jednak zdecydujesz się przełamać ten kolor innym. Wybierając całość w bieli pamiętaj o tym, aby mieszać ze sobą różne jej odcienie, inaczej może to wyglądać niekorzystnie. Postaw na różne materiały, faktury, może to dać naprawdę ciekawy efekt. Chcąc przełamać biel innym kolorem najważniejszym jest, abyś dokładnie przemyślał sposób w jaki chcesz to zrobić. W końcu nikt nie chciałby uzyskać efekt chaosu. Biel to piękny kolor, jednak dosyć ryzykowny, dlatego należy być podwójnie rozważnym używając jej. Pamiętaj, aby najważniejszymi sugestiami były Twoje własne preferencje i to, w jaki sposób wyobrażasz sobie wygląd swojego wymarzonego, niepowtarzalnego mieszkania.

Zabawa z dodatkami

Dodatki są jednym z najważniejszych elementów w każdym domu. Potrafią one nadać indywidualnego charakteru, dlatego należy dobierać je z głową. Jeśli chcesz przełamać biel w swoim mieszkaniu, zdecydowanie powinieneś postawić na mocne, charakterystyczne akcenty, dodatki. Fantastycznym rozwiązaniem jest tutaj mieszanie stylów, idealnie sprawdzi się właśnie eklektyczny czyli ten, który łączy ze sobą wybrane style. Biel jest bazą pod wszystkie style wnętrzarskie, zdecydowanie warto się na nią zdecydować. Świetnym pomysłem może być postanowienie na mocne kolory zasłon, poduszek czy chociażby ozdób. Nie wiedząc czy biel faktycznie jest tym czego potrzebujesz, pamiętaj o tym, że jest ona idealna dla osób, które przede wszystkim chcą wyglądem swojego mieszkania wyrazić siebie.

Artykuł powstał przy współpracy z dzielna62.pl.

Similar Posts