Porady

Nie tylko pokazuje czas, ale i ozdabia nasze mieszkanie

Nie tylko pokazuje czas, ale i ozdabia nasze mieszkanie

Zegar nie tylko pokazuje czas, ale i ozdabia nasze mieszkanie. Odpowiednio dobrany do aranżacji, podkreśla charakter wnętrza oraz nadaje mu wyjątkowego klimatu. Na co zwrócić uwagę przy jego zakupie? Dziś podpowiadamy!

Czy warto kupić zegar do mieszkania?

Planując aranżację pomieszczenia, nie można zapomnieć o dodatkach. To właśnie wszelkie akcesoria dopełniają wnętrze, pozwalają na eksperymentowanie, a tym samym nadawanie pożądanego charakteru pomieszczeniu. Wśród nich należy wymienić zegar, który już od wielu lat poza funkcją praktyczną, pełni funkcję dekoracyjną. Zegary ścienne, jak i stojące, odnajdą się zarówno w minimalistycznym i nowoczesnym salonie, jak i również w pomieszczeniu w stylu tradycyjnym czy retro

Wystarczy tylko wybrać odpowiedni model, mając na uwadze kolor, materiał, z którego zegar jest wykonany oraz kształt tarczy. Te wszystkie elementy są niezwykle ważne, ponieważ tworzą określony styl zegara.

Na co zwrócić uwagę, kupując zegar do domu?

W pierwszej kolejności zastanów się, czy zegar ma być jednym z najważniejszych dodatków w pokoju, czy dekoracją, która stworzy spójną kompozycję z pozostałymi akcesoriami. Jeżeli ma przykuwać uwagę, to wybierz model, który wyróżni się na tle ściany np. rozmiarem, wyraźnym kształtem, kolorem czy ozdobami.  W przypadku, gdy ma być tylko dodatkiem, najlepiej zdecydować się na niewielkich rozmiarów zegar w kolorze, który będzie nawiązywał do barw pozostałych elementów wystroju.

Weź pod uwagę także inne dekoracje. Zegar powinien być dopasowany pod względem kolorystycznym, a także stylem. Dzięki temu stworzyć fajną, spójną kompozycję.

Nie bez znaczenia jest miejsce, w którym będzie wisiał zegar. Najczęściej wisi nad kanapą albo naprzeciwko drzwi wejściowych. Oczywiście ostateczna decyzja zależy od Ciebie. Warto zawiesić go w centralnym punkcie, aby każdy mógł na niego spojrzeć i na ścianie, gdzie nie ma innych ozdób. Zgodnie z ogólną zasadą przyjmuje się, że zegar powinno zawiesić się na wysokości wzroku, czyli na wysokości około 150 cm.

Jak dobrać zegar, aby ładnie się prezentował?

Do pomieszczenia w stylu retro doskonale wkomponuje się duży zegar metalowy, który będzie widoczny na ścianę z każdego miejsca. Połączenie cienkich, czarnych prezentów z białym tłem sprawi, że przykuje uwagę.

W nowoczesnym wnętrzu bardzo fajnie będzie prezentował się zegar z samymi wskazówkami i cyframi. Taki minimalizm jest w modzie. I pomimo tego, że elementy są proste, to przykuwają uwagę właśnie swoją prostotą. Mile widziane także zegary w różnych kształtach np. prostokąt, kwadrat. Minimalistyczne wnętrza uwielbiają geometryczne dodatki.

 Z kolei salon glamour dopełni zegar ścienny z kryształkami, nadając nieco luksusowego charakteru. Może być w złotym lub srebrnym kolorze.

Jeżeli salon jest urządzony w stylu loftowym, możesz pokusić się o zegar ścienny ze srebrnymi wskazówkami, zamocowanymi na bambusowej podstawie, która jest otoczona czarną ramką. Taka wielowarstwowa konstrukcja jest nietypowa, ale za to świetnie się prezentuje.

Similar Posts