Meble

Stół do jadalni i salonu – co wybrać, by żyło się wygodniej

Stół do jadalni i salonu – co wybrać, by żyło się wygodniej

Mieszkając w domu prywatnym bądź bloku mamy do dyspozycji różnorodne metraże pomieszczeń, które bardzo często wypełniamy licznymi szafkami, sofami, fotelami i łóżkami. Niezmiennie jednak w centralnym miejscu sypialni bądź jadalni znajduje się stół.

Stoły do jadalni lub do salonu to meble, przy których spożywamy obiady, spędzamy czas ze znajomymi, a nawet odrabiamy lekcje oraz bawimy się z dziećmi. Ich praktyczność oraz funkcjonalność jest doceniana już od pokoleń. Poznajmy więc bliżej te meble, a także możliwości, jakie nam dają w wystroju wnętrz.

Stół do salonu dużego i małego

Każdy posiadacz dużego salonu nie musi martwić się o dostępną przestrzeń. Z tego względu wybierane są meble przestronne, okazałe, można powiedzieć „takie z rozmachem”. W takim wypadku zazwyczaj kupowane są stoły z jednolitym solidnym blatem o mocnej i grubej podstawie. Przy takim stole może usiąść nawet dwanaście osób. Niestety bardzo często salon czy też jadalnia znajdują się w małym mieszkaniu. W tym wypadku nie mamy wystarczającej przestrzeni, aby postawić okazały stół. Niemniej jednak śmiało można wybrać stół rozkładany. Jest to ciekawa opcja, gdyż na co dzień mebel ten posiada niewielkie rozmiary, przez co nie zajmuje dużo miejsca. Natomiast kiedy nadejdzie potrzeba, stół rozsuwany można powiększyć, dając dodatkowe miejsca dla gości.

Jakie wybierać stoły do jadalni

Chcąc zakupić stół do jadalni mamy do dyspozycji stoły rozsuwane oraz o jednolitym blacie. Mogą to być meble z płyty MDF oraz z drewna. Pierwsza opcja daje nam szereg możliwości kolorystycznych, ponieważ płyta może być oklejana różnym wzorem, a także kolorem. Natomiast meble z litego drewna mają naturalną kolorystykę drzewa, są jednak znacznie droższe od mebli z płyty MDF.

Stół do jadalni może mieć również proste wzornictwo, jak również i bardziej wyszukane. Wszystko zależy od wystroju pomieszczenia. Do klasycznych jadalni bardziej sprawdzą się białe proste stoły. Natomiast wnętrza bardziej nowoczesne mogą być wyposażone w stół o ciekawych wzorach oraz kolorach. Takie modele śmiało mogą mieć różne wstawki z aluminium czy też dwukolorowe wykończenie. Bardzo popularne są stoły o drewnianym blacie i aluminiowej lub stalowej podstawie. Wspaniale prezentują się w przestronnych salonach oraz jadalniach.

Wybierając więc stół do mieszkania lub domu, należy wziąć pod uwagę rozmiar dostępnej przestrzeni, wystrój pomieszczenia, a także ilość domowników. W ten sposób nowy mebel doskonale się wkomponuje oraz pokryje w pełni nasze zapotrzebowanie.

Similar Posts