Majsterkowanie

Sterownik do pompy CO – dlaczego warto go zamontować?

Sterownik do pompy CO – dlaczego warto go zamontować?

Sterowniki jako urządzenia pozwalające na automatykę pracy innych urządzeń i instalacji są dzisiaj montowane coraz częściej. Doskonale nadają się także do pomp Centralnego Ogrzewania.

Regulatory czy sterowniki, ponieważ terminy te stosowane są zamiennie, posiadają bardzo szerokie zastosowanie. Mogą być one wykorzystane także jako elementy systemu grzewczego, wspierając przez to jego wydajność pracy oraz pozwalając na uzyskanie dodatkowych oszczędności. Dzisiaj sterowanie ogrzewaniem jest powoli standardem – sterowniki można wówczas zastosować w nowych instalacjach grzewczych, a także w tych poddawanych modernizacji.

 

Sterownik pompy CO – co to jest?

 

Do starowania systemem grzewczym w domu jednorodzinnym czy też w innym budynku wykorzystać można specjalny sterownik pompy CO. Sterowniki te działają jak sterownik temperatury. Gdy temperatura wody w kotle uzyska odpowiedni poziom, wówczas pompa włączy się i będzie dostarczała ciepło z pieca do obiegu. Pompa wyłączy się w momencie, gdy temperatura spadnie poniżej wyznaczonego poziomu. Poprzez zastosowanie urządzenia takiego, jak sterownik pompy CO można uzyskać szereg korzyści. To nie tylko możliwość uzyskania większej wydajności i oszczędności systemu grzewczego, ale także zabezpieczenie przed tzw. suchobiegiem, czyli pracą pompy bez wody czy zamarzaniem instalacji. W rezultacie zmniejszamy ryzyko uszkodzenia kotła grzewczego oraz pompy CO, a także całej instalacji grzewczej.

 

Sterownik pompy CO – możliwe sterowanie bezprzewodowe

 

Aktualnie w sprzedaży znaleźć można szeroką gamę różnych sterowników pomp Centralnego Ogrzewania. Dobierając sterownik pompy CO, warto zwrócić również uwagę na metodę sterowania. Teraz nowoczesne modele pozwalają również na sterowanie bezprzewodowe – nie trzeba zatem schodzić do piwnicy lub udawać się do innego pomieszczenia, aby sterować pompą – wszystko możliwe jest za pomocą bezprzewodowego pilota. Z dostępnymi modelami sterowników do pomp CO można zapoznać się już teraz on-line. Do wyboru mamy modele wielu producentów.

Similar Posts