Firmy

Środki ostrożności w biurze podczas epidemii koronawirusa

Środki ostrożności w biurze podczas epidemii koronawirusa

Choć podczas epidemii wiele osób wykonuje swoje obowiązki zdalnie, niestety niektóre czynności wymagają fizycznej obecności pracowników w biurze. Wynika to m.in. z braku dostępu do systemów i szeregu innych czynników. W jaki sposób ograniczyć do minimum ryzyko zarażenia się koronawirusem w trakcie pracy? Jak prawidłowo przygotować przestrzeń roboczą? Czy sprzątanie biur to skuteczne rozwiązanie?

Choć podczas epidemii wiele osób wykonuje swoje obowiązki zdalnie, niestety niektóre czynności wymagają fizycznej obecności pracowników w biurze. Wynika to m.in. z braku dostępu do systemów i szeregu innych czynników. W jaki sposób ograniczyć do minimum ryzyko zarażenia się koronawirusem w trakcie pracy? Jak prawidłowo przygotować przestrzeń roboczą? Czy sprzątanie biur (https://romi-poznan.pl/sprzatanie/biura/) to skuteczne rozwiązanie?

Ograniczona liczba osób i trzymanie dystansu

Planując pracę pracowników, należy ograniczyć ich liczbę do niezbędnego minimum. Dobrym pomysłem jest wprowadzenie np. dwóch zmian. Stanowiska pracy powinny być oddalone od siebie minimum na dwa metry. Jeżeli jest taka możliwość, dystans należy zwiększyć do 3, a nawet 5 metrów. Kolejna kwestia to zakaz lub ograniczone korzystanie z miejsc wspólnych, takich jak kuchnie i pokoje, w których pracownicy gromadzą się podczas przerwy. O co jeszcze warto zadbać?

  • Przed wejściem do biura każdy pracownik powinien zdezynfekować ręce specjalnym płynem. Taki preparat powinien znajdować się także w łazience i biurze. Choć częstotliwość dezynfekcji dłoni nie musi być z góry ustalona, warto ją wykonywać co 1 lub co 2 godziny.

  • Każda osoba będąca w biurze powinna zasłaniać twarz przy pomocy maseczki z filtrem lub przyłbicy.

Nie należy gromadzić się w salach konferencyjnych. Spotkanie można zrealizować za pośrednictwem telekonferencji.

Systematyczne sprzątanie biur

W trakcie epidemii koronawirusa jeszcze bardziej należy skupić się na czystości i higienie. Samodzielne sprzątanie biur jest nie tylko nieefektywne i bardzo czasochłonne, ale również nieskuteczne. Wielu właścicieli i zarządców korzysta z profesjonalnych firm, dysponujących specjalistycznym sprzętem i środkami, dzięki którym poradzą sobie z każdym zabrudzeniem. Wykorzystywane preparaty z jednej strony są skuteczne, z drugiej zaś całkowicie bezpieczne dla czyszczonych powierzchni, ludzi, zwierząt i roślin.

  • Firmy oferujące tego typu usługi są elastyczne i mogą dostosować się do pracy biura. Nie ma konieczności przerywania obowiązków. Sprzątanie można zlecić poza godzinami funkcjonowania placówki.

  • Bez względu na to jak duże jest biuro, profesjonalne firmy dokładnie je wyczyszczą, a newralgiczne miejsca i elementy zostaną zdezynfekowane.

Wyspecjalizowane przedsiębiorstwa dostarczają także środki wykorzystywane w łazience, dzięki czemu nigdy ich nie zabraknie. Mogą również uzupełniać płyn dezynfekujący, który w czasach epidemii koronawirusa jest szczególnie ważny.

Similar Posts