Porady

Żaluzje drewniane – czy warto rozważyć ich zakup?

Żaluzje drewniane - czy warto rozważyć ich zakup?

Wśród wielu różnych sposobów na aranżację okien istotną rolę odgrywają żaluzje. I chociaż kojarzą nam się one głównie z metodą stosowaną w latach 90., tak dzisiaj znów są chętnie używane we wnętrzach. Teraz jednak nie są już używane w wersji metalowej, lecz składają się z naturalnych materiałów, takich jak drewno czy bambus. Doskonałe żaluzje drewniane i bambusowe znaleźć można tutaj – https://e-rzymskie.pl/. Wybór idealnego sposobu aranżacji okiennej może powodować pewne trudności, tym bardziej, że w tej kwestii mamy do dyspozycji wiele możliwości. Rolety w wielu różnych wersjach, firany, zasłony… Czy warto tutaj rozważać opcję, jaką są żaluzje drewniane? W jakim przypadku sprawdzi się w ogóle takie rozwiązanie? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, czy żaluzje to rozwiązanie stworzone dla Ciebie!

Zalety żaluzji drewnianych

Praktyczny sposób zasłaniania okien, który będzie również charakteryzował się ciekawym wyglądem? Z żaluzjami drewnianymi jest to w pełni osiągalne! Ich działanie opiera się na ustawianiu poruszających się drewnianych lameli, czyli długich paneli umieszczonych poziomo na utrzymujących konstrukcję sznurkach. Wystarczy wyregulować lamele za pomocą specjalnego mechanizmu obracającego w zależności od tego, jakiej ilości światła oczekujemy we wnętrzu. Niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że żaluzje drewniane umożliwiają całkowite zaciemnienie pomieszczenia, a także bezproblemowe ich złożenie w celu wprowadzenia do wnętrza maksymalnej ilości promieni słonecznych. Wszystko zależy tutaj od naszych preferencji!

Argumentem przemawiającym za zakupem żaluzji drewnianych jest ich nietuzinkowy wygląd oraz możliwość uzyskania ciekawego efektu gwarantowanego przez wpadające do wnętrza światło. Pomieszczenie wypełnia się wtedy pasami światła i cieni, tworząc spektakularne rezultaty, chętnie uwieczniane przez fotografów na różnego rodzaju zdjęciach. Do zalet żaluzji drewnianych z pewnością należy również zaliczyć łatwe czyszczenie oraz dużą wytrzymałość. Nie musimy ich zdejmować i prać, jak bywa to w przypadku rolet – wystarczy przetrzeć drewniane lamele gąbką lub ściereczką. 

Jak dobrać żaluzje drewniane do wnętrza?

Żaluzje drewniane to produkt, który jest dobierany przez projektantów z dużą rozwagą, ponieważ nie zawsze pasują one do każdego wnętrza. Odpuśćmy je sobie w przypadku eleganckiego salonu w stylu klasycznym lub glamour, gdzie lepiej sprawdzą się zasłony. Możemy jednak ich bez problemu użyć w pomieszczeniach utrzymanych w stylu nowoczesnym, rustykalnym, minimalistycznym czy skandynawskim. Po odpowiednim doborze koloru do danego wnętrza, żaluzje będą je idealnie dopełniać. W przypadku stylu nowoczesnego idealnym wyborem wydaje się być czerń, rustykalnym – brąz, a minimalistycznym i skandynawskim biel. Każde wnętrze jest jednak inne, dlatego należy podchodzić do tej kwestii indywidualnie. Jeśli chodzi o rodzaj pomieszczenia, to z pewnością dobrą praktyką jest stosowanie żaluzji drewnianych w sypialniach, łazienkach, kuchniach oraz gabinetach. W tego typu pomieszczeniach idealnie spełniają one swoje funkcje. 

Similar Posts