Porady

Jakie narzędzia do remontu mieszkania? Podpowiadamy!

Jakie narzędzia do remontu mieszkania? Podpowiadamy!

Na słowo remont często reagujemy wręcz alergicznie. Przypominając sobie doświadczenia z niekoniecznie doświadczonymi i dobrze przygotowanymi ekipami, na naszych twarzach bynajmniej nie pojawia się uśmiech. Z tego względu coraz chętniej decydujemy się na wybór urządzeń, narzędzi i akcesoriów, dzięki którym wiele prac wykonamy samodzielnie, nie martwiąc się o efekty końcowe. Jakie narzędzia będą najbardziej przydatne podczas remontu każdego mieszkania? Co warto kupić, a kiedy lepiej wypożyczyć?

Młoty wyburzeniowe

 

Młoty wyburzeniowe to narzędzia sprawdzające się zarówno w rękach profesjonalnych ekip budowlanych, jak i właścicieli mieszkań, którzy na własną rękę podejmują się rozmaitych prac remontowych.

 

Moc i sposób działania młota wyburzeniowego pozwalają na jego zastosowanie do skuwania tynków i kafelków. Jest również przydatny w trakcie prac wyburzeniowych. Taka mnogość zastosowań sprawia, że nawet generalny remont mieszkania przebiega szybko i sprawnie, a urządzenie w rękach amatora sprawdza się doskonale. Dobrym rozwiązaniem jest wybór młota wyburzeniowego elektrycznego, ponieważ szybciej poradzi on sobie ze skuwaniem czy wyburzaniem, przy mniejszym wysiłku operatora.

 

Cykliniarki

 

Podłoga drewniana z czasem przestaje zadowalać pod względem wyglądu. Zabieramy się za jej renowację nie tylko przez pogarszającą się estetykę. Zdarta powierzchnia sprawia, że w drewnie łatwiej zagnieżdżają się zabrudzenia, ponadto wilgoć jest szybciej pochłaniana. Tym samym drewniana podłoga traci na swoich właściwościach.

 

Ratunkiem jest cyklinowanie, a do tego celu służy cykliniarka. Urządzenie, które można wykorzystać w warunkach domowych. W połączeniu z odkurzaczem lub dołączonym workiem, udaje się uniknąć zapylenia w wysokim stopniu.

 

Wiertarki

 

Zrobienie kilku dziur w ścianach bazujących na rozmaitych materiałach, nie musi być problematyczne, gdy do dyspozycji jest odpowiednia wiertarka i wiertła. To narzędzie, które powinno się znaleźć na wyposażeniu każdego amatora domowych remontów. Korzystanie z usług fachowych ekip, aby zrobić kilka dziur, jest nieopłacalne, ponadto trudno znaleźć specjalistów zainteresowanych taką doraźną pracą.

 

W trakcie remontu mieszkania nie obejdzie się bez wiertarki, dzięki której można wywiercić dziury w betonie, ścianach gipsowo-kartonowych i nie tylko. Następnie podwiesić półki, szafki, obrazy i inne elementy dekoracyjne.

Pilarki

 

Miłośnicy majsterkowania chętnie wykonują rozmaite artykuły wyposażenia mieszkania, decydując się na własne projekty. To nie tylko satysfakcja, ale i możliwość zbudowania dokładnie tego, co ma się w planach. W takich przypadkach bardzo przydatne okazują się pilarki.

 

Pilarki to narzędzia nadające się do cięcia rozmaitych materiałów. Można nimi ciąć lub kształtować drewno, metal czy też kamienie. Działają precyzyjnie, wydajnie, a nowoczesne urządzenia od cenionych na rynku producentów, są również bezpieczne w użytkowaniu.

 

Kupno czy wynajem?

 

Malowanie ścian to czynność, którą wykonujemy średnio co kilka lat. Za bardziej złożone prace remontowe bierzemy się rzadziej, ale nie możemy zrezygnować podczas ich wykonywania, z wielu specjalistycznych urządzeń, narzędzi i akcesoriów. Niektóre z nich przydadzą się w przyszłości, jak chociażby wiertarka, inne raczej jednorazowo – np. cykliniarka.

 

Zakup każdego narzędzia może okazać się zbyt kosztowny w stosunku do budżetu przeznaczonego na remont. To dlatego poleca się wynajem, a proponowane produkty przydatne podczas każdego remontu, znajdziemy w wypożyczalni Renta. Dokładną ofertę można znaleźć na stronie https://renta.pl/wypozyczalnia/elektronarzedzia.

 

Wynajem to mniejsze koszty w stosunku do zakupu nowych urządzeń. Ponadto wygoda użytkowania, brak ryzyka inwestowania swoich pieniędzy w naprawy, jeśli dojdzie do uszkodzenia bądź zniszczenia. Kolejno można liczyć na korzystanie z artykułów sprawdzonych, pochodzących od najlepszych producentów na rynku. Wynajem na czas zaplanowanego remontu mieszkania, to najlepsza decyzja.

 

Similar Posts