Porady

Mały pokój dziecka – jak go urządzić?

Mały pokój dziecka - jak go urządzić?

Własny pokój to małe królestwo dla każdego dziecka. Miejsce, w którym ma zapewnione warunki do odpoczynku, zabaw z przyjaciółmi oraz rozwoju. Niestety, nie zawsze mamy w swoim M wystarczającą przestrzeń na to, aby móc zaaranżować duży pokój dla dziecka. Nie oznacza to jednak, że mniejsze wnętrza nie będą równie funkcjonalne i przyjazne dla najmłodszych. Kluczem do sukcesu jest odpowiedni plan urządzenia pokoju, a jego bazą – zestaw mebli.

Meble dla dzieci – funkcjonalne i bezpieczne

Aranżując pokój dla dziecka należy przede wszystkim postawić na meble wykonane z wysokiej jakości, nietoksycznych materiałów. To gwarancja bezpieczeństwa pociechy. Meble dla dzieci nie powinny mieć żadnych niebezpiecznych czy niestabilnych elementów. Jeśli chodzi o wybór poszczególnych elementów wyposażenia wnętrza, to mały pokój dla najmłodszych musi zmieścić minimum łóżko, szafę oraz regały. Jeśli dziecko jest w wieku szkolnym, konieczne jest dostawienie biurka.

Kupując meble, warto postawić na konstrukcje zapewniające dużą przestrzeń do przechowywania rzeczy. Przydadzą się wszelkie półki, szuflady. To w nich schowamy nie tylko rzeczy osobiste dziecka, ale i jego zabawki. Mając do dyspozycji mały pokój, należy dobrze wykorzystać każdy centymetr wnętrza. Doskonałym tego przykładem są łóżeczka dziecięce, zwykle mające wbudowane pojemniki, schowki lub po prostu zapewniające dodatkową przestrzeń między nogami mebla. Pod łóżkiem schowamy pudła z zabawkami, na regale i szafie ustawimy kosze lub pudła z rzeczami, które dziecko używa rzadko. Przy większej ilości zabawek, w tym klocków, najlepiej sprawdzą się ustawione na podłodze kosze, do których szybko można włożyć przedmioty, aby zadbać o porządek w pokoju. Jeśli kosze lub pudła będą przezroczyste, łatwiej będzie nam posegregować rzeczy, a dziecko bez problemu odnajdzie swoją ulubioną zabawkę.

Kolorowe a może stonowane – jakie meble dla dzieci wybrać?

Bezpieczne i funkcjonalne meble dla dzieci to podstawa aranżacji, jednak nie można zapominać o detalach. Pokój dla dziecka to miejsce, które zwykle zachwyca gamą kolorów, dodatków. Dzieci uwielbiają takie wnętrza i chętnie je ozdabiają swoimi ulubionymi bohaterami czy na przykład wizerunkami zwierzątek. W Marmex.pl dostępne są meble dla dzieci zarówno w wersjach pastelowych, stonowanych, jak i te wzbogacone o kolorowe akcenty czy motywy. Osoby, którym zależy na zestawie pasującym do pokoju dziecka młodszego, jak i młodzieżowego, z pewnością będą zadowolone z mebli w uniwersalnych kolorach, jak biel czy szarość. To doskonała baza kolorystyczna dla każdego wnętrza, którą z łatwością można ożywić dodatkami i dopasować do upodobań małego lokatora. Jest to doskonały wybór, jeśli dzieci w różnym wieku dzielą ze sobą pokój lub jeśli dane meble mają posłużyć dziecku na dłużej.

Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z ofertą sklepu Marmex. Dobry i przemyślany wybór mebli to gwarancja pięknej aranżacji pokoju dla dziecka, bez względu na to, czy wnętrze jest duże, czy też małe.

Similar Posts