Porady

Płytki wielkoformatowe na ścianę i podłogę – aranżację wnętrz

Płytki wielkoformatowe na ścianę i podłogę - aranżację wnętrz

Płytki wielkoformatowe oferują możliwość pokrycia podłóg lub ścian o dużych rozmiarach, dając życie jednorodnym powierzchniom o dużym wpływie widokowym. Wśród ofert producentów, można znaleźć płyty w szerokiej gamie kolorów i wykończeń oraz w różnych efektach materiałowych, dla rozwiązań spełniających wszelkie potrzeby każdego klienta.

Płytki wielkoformatowe na ścianę – koniecznie przeczytaj przed zakupem

Dzięki wielkoformatowej gresie porcelanowej można połączyć lekkość, wszechstronność, parametry techniczne i estetyczne wykonanie z doskonałymi wynikami zarówno w kontekście mieszkaniowym, jak i komercyjnym, wewnątrz i na zewnątrz. Duże formaty tworzą wizualny efekt ciągłości i poszerzają przestrzenie. Ponadto duże płytki wielkoformatowe na podłogę wzbogacają grafikę i powiększają optycznie przestrzeń.

Duże formaty są idealne zwłaszcza w luksusowych kontekstach, gdzie ważne jest oddanie elegancji i wyrafinowania. Materiały takie jak gres porcelanowy z efektem marmuru dostępne w różnych odcieniach, zarówno jasnych, jak i ciemnych, pozwalają na uzyskanie niezwykle eleganckich efektów. Płytki wielkoformatowe z gresu porcelanowego imitującego beton, nadają wnętrzom bardziej współczesny i wielkomiejski charakter. Styl industrialny i bardziej miejskie konteksty świetnie współgrają z płytkami wielkoformatowymi na ścianę.

Jak wykonać aranżację z płytkami wielkoformatowymi? – podpowiadamy

Płytki wielkoformatowe do łazienki to trend w aranżacji wnętrz, który zyskuje coraz większe zainteresowanie. Pasują do każdego stylu, pozwalają dostosować otoczenie, oferując wyrafinowane i efektowne rozwiązania. Jest to nowy trend, który ugruntował się nie tylko w łazienkach czy kuchniach. Coraz częściej są wykorzystywane również w salonie czy przedpokoju. Estetyka jest bardzo dokładna i nadaje wnętrzom luksusowego wygląd, przy tak naprawdę niewielkim nakładzie finansowym.

Płytki wielkoformatowe na ścianę są zdolne do oddania jednorodnego odwzorowania wzoru i faktury, zapewniającego wrażenie ciągłości powierzchni. Idealne do okładzin wewnętrznych, duże płyty pokrywają ściany bez poziomych spoin. Oprócz wizualnej ciągłości, powierzchnie ceramiczne oferują sprecyzowaną gamę wykończeni i materiałów. Dostosowuje się zarówno do współczesnych klimatów jak i aranżacji o tradycyjnym smaku, które w połączeniu z ich zmniejszoną grubością mogą pokryć zarówno klasyczne, jak i nowoczesne elementy wyposażenia domu.

Jeśli estetyka jest najbardziej wyrazistym potencjałem płytek wielkoformatowych, to właśnie właściwości techniczne sprawiają, że jest to cenny wybór w projektach wnętrz. Zdrowotność to z pewnością jedna z najbardziej cenionych zalet ceramiki. Wśród materiałów dla architektury należy do najbardziej higienicznych, ponieważ jest hipoalergiczna i wolna od toksycznych substancji organicznych. Co więcej, dzięki procesowi produkcji, w którym jest wykonana, powierzchnia ceramiczna jest nieprzepuszczalna dla płynów.

Similar Posts