Porady

Nowoczesny salon z kuchnią, sprawdź jak go urządzić!

Nowoczesny salon z kuchnią, sprawdź jak go urządzić!

Salon z aneksem kuchennym to rozwiązanie, które pojawia się w mieszkaniach coraz częściej. Opcja ta może okazać się bardzo funkcjonalna pod warunkiem, że przestrzeń zostanie urządzona w przemyślany sposób. Jednym z najbardziej cenionych stylów aranżacyjnych jest obecnie konwencja nowoczesna. Jeśli zastanawiasz się, jak stworzyć modny i funkcjonalny wystrój, koniecznie przeczytaj ten artykuł!

Co musi znaleźć się w salonie z kuchnią?

Połączenie pokoju dziennego z aneksem kuchennym pozwala zaoszczędzić miejsce i uniknąć poczucia przytłoczenia. Przy realizacji takiego projektu należy jednak pamiętać, aby wnętrze spełniało wszystkie funkcje. Nowoczesny salon z kuchnią musi umożliwiać zarówno przygotowywanie posiłków, jak i swobodny wypoczynek. Meble, których nie może zabraknąć w takim wnętrzu, to:

  1. wysoki blat roboczy
  2. pojemne szafki i szuflady
  3. blat z krzesłami, przy którym spożywa się posiłki
  4. komplet wypoczynkowy i stolik kawowy w strefie relaksu.

Salony z aneksem to często niewielkie pomieszczenia. Praktyczne zagospodarowanie przestrzeni odgrywa w nich więc kluczową rolę. Jeśli obawiasz się, że w swoim mieszkaniu nie zmieścisz stołu jadalnianego, masz również inne opcje do wyboru. Co warto wziąć pod uwagę?

Strefa jadalniana w małym salonie – co jest ważne?

W pokojach dziennych z aneksem, jadalnia pojawia się zwykle w części kuchennej. Popularnym rozwiązaniem są tutaj wyspy robocze, do których dostawia się hokery. Wysokie stołki i krzesła pozwalają wygodnie spożywać posiłek przy blacie dopasowanym do wzrostu stojących domowników. Poszukując odpowiednich hokerów należy pamiętać o komforcie gości. Jeśli przy danej wyspie spożywane będą jedynie szybkie posiłki, można postawić na proste stołki bez oparcia. Planując długie obiady i przyjęcia warto postawić na ergonomiczne, wyprofilowane krzesła barowe o regulowanej wysokości.

Nowoczesny styl w salonie z kuchnią

Modernistyczne wnętrze, oprócz funkcjonalności, musi charakteryzować się odpowiednią estetyką. Poszukując właściwych mebli zwróć uwagę na elementy z prostym designem. Dominujące barwy w tej konwencji to biel, odcienie szarości i jasne drewno. Można postawić też na naturalny kamień oraz połyskliwy metal. Jasne elementy odbijające światło pozwolą dodatkowo optycznie powiększyć pomieszczenie.

Jak dobrać praktyczne meble do nowoczesnej kuchni?

Kuchenne szafki i szuflady powinny być przede wszystkim dostosowane do kształtu, wielkości i ilości posiadanych naczyń oraz sprzętów. Ze względu na duże gabaryty garnków i patelni, wybieraj zawsze meble, które charakteryzuje duża pojemność. Niezastąpionym rozwiązaniem w nowoczesnych kuchniach i salonach są białe komody. Wygodne w użyciu będą modele z uchwytami relingowymi lub krawędziowymi. Szafki w pokoju dziennym mogą posiadać też gładkie fronty.

Elementem, do którego doboru również należy przywiązać szczególną wagę są blaty kuchenne. W minimalistycznej wersji można postawić na proste, białe lub szare powierzchnie. Szczególnie cenione w nowoczesnych wnętrzach są jednak blaty z jasnego drewna i naturalnego kamienia. Sprawdzą się tu zarówno wspomniane surowce, jak i ich imitacje. Poszukując blatu, zwróć uwagę na parametry jego materiału wykonania. Powierzchnia musi być twarda i odporna na zarysowania. Należy jednak pamiętać, że naturalne blaty często wymagają dodatkowej impregnacji.

Urządzając nowoczesny salon z kuchnią zwróć uwagę na to, aby wystrój i zastosowane rozwiązania odpowiadały Twoim indywidualnym potrzebom. Modne i praktyczne meble pozwolą zadbać o relaks i komfort.

Similar Posts